mate-control-center 1.25.1 - en to uz translation catalogue (364 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
uz: "%s" yaroqli mavzu emas.

en: %d Hz
uz: %d Gs

en: - MATE Default Applications
uz: -MATE Standart Dasturlari

en: - MATE Keyboard Preferences
uz: - MATE klaviatura parametrlari

en: - MATE Mouse Preferences
uz: - MATE Sichqoncha Parametrlari

en: <Unknown Action>
uz: <Nomaʼlum amal>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
uz: <b>Internetga _toʻgʻridan-toʻgʻri ulanish</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
uz: <b>Proksi moslamasini _avto-aniqlash</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
uz: <b>Proksi moslamalarini _qoʻlbola koʻrsatish</b>

en: <b>_Use authentication</b>
uz: <b>Tasdiqlashdan _foydalanish</b>

en: A system error has occurred
uz: Tizimda xatolik roʻy berdi

en: About %s
uz: %s haqida

en: About Me
uz: Men haqimda

en: Accel Mode
uz: Akselerator usuli

en: Accelerator key
uz: Akselerator tugmasi

en: Accelerator keycode
uz: Akselerator tugmasi kodi

en: Accelerator modifiers
uz: Akselerator modifikatorlari

en: Accessible Lo_gin
uz: Tizimga _kirishdagi yordamchi texnologiyalar

en: Action
uz: Amal

en: Add Wallpaper
uz: Gulqogʻoz qoʻshish

en: All Files
uz: Barcha Fayllar

en: All files
uz: Barcha fayllar

en: An internal error occurred
uz: Ichki xato yuz berdi

en: Appearance
uz: Tashqi koʻrinish

en: Appearance Preferences
uz: Tashqi koʻrinishni moslash

en: Apply Background
uz: Orqa Fonni tadbiq qilish

en: Apply Font
uz: Shriftni qoʻllash

en: Apply New Theme
uz: Yangi mavzu qoʻllansin

en: Apply system-wide
uz: Butun tizimga qo'llash

en: Assign shortcut keys to commands
uz: Buyruqlarga tugmalar birikmasi tayinlash

en: Assistive Technologies
uz: Yordamchi Texnologiyalar

en: Assistive Technologies Preferences
uz: Yordamchi Texnologiyalar Parametrlari

en: Authenticated!
uz: Tasdiqlandi!

en: Autoconfiguration _URL:
uz: Avto-moslash _URL'i:

en: Back
uz: Ortga

en: Background
uz: Orqa fon

en: Behaviour
uz: O'zini tutish

en: Best _shapes
uz: Eng yaxshi _shakllar

en: Best co_ntrast
uz: Eng yaxshi ko_ntrast

en: Buttons
uz: Tugmalar

en: By _country
uz: Mamlakat _bo'yicha

en: By _language
uz: _Til bo'yicha

en: C_olors:
uz: R_anglar:

en: C_ommand:
uz: B_uyruq:

en: C_ustomize...
uz: O'_zgartirish...

en: Calculator
uz: Kalkulyator

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cannot install theme
uz: Mavzuni o'rnatib bo'lmaydi

en: Center
uz: Markaz

en: Change Passwo_rd...
uz: Maxfiy _soʻzni oʻzgartirish...

en: Change pa_ssword
uz: Maxfiy s_oʻzni oʻzgartirish

en: Change password
uz: Maxfiy soʻzni oʻzgartirish

en: Change your password
uz: Maxfiy soʻzni oʻzgartirish

en: Checking password...
uz: Maxfiy soʻz tekshirilmoqda...

en: Choose a Keyboard Model
uz: Klaviatura rusumini tanlang

en: Choose a Layout
uz: Tugmalar tartibini tanlang

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
uz: Maxfiy soʻzni oʻzgartirish uchun <b>Maxfiy soʻzni oʻzgartirish</b> tugmasini bosing.

en: Close and _Log Out
uz: Yopish va tizimdan _chiqish

en: Colors
uz: Ranglar

en: Command
uz: Buyruq

en: Compositing Manager
uz: Kompozit Boshqaruvchisi

en: Control Center
uz: Boshqaruv markazi

en: Copying '%s'
uz: '%s' nusxa olinmoqda

en: Copying file: %u of %u
uz: Fayldan nusxa olinmoqda: %u dan %u

en: Copying files
uz: Fayllardan nusxa olinmoqda

en: Copyright
uz: Mualliflik huquqi

en: Could not access '%s' device
uz: '%s' uskunaga kirib bo'lmadi

en: Could not open %s: %s
uz: %s ni ochib bo'lmadi: %s

en: Current URI index
uz: Joriy URI indeksi

en: Current URI index - starts from 1
uz: Joriy URI indeksi - 1'dan boshlanadi

en: Current _password:
uz: Joriy _maxfiy soʻz:

en: Custom
uz: Boshqa

en: Custom Shortcut
uz: O'zgargan Tugmalar Birikmasi

en: Custom Shortcuts
uz: O'zgargan Tugmalar Birikmalari

en: Customize Theme
uz: Mavzuni O'zgartirish

en: Customize the look of the desktop
uz: Ish stoli ko'rinishni o'zgartirish

en: D_etails...
uz: _Tafsilotlar...

en: Default
uz: Andoza

en: Default Pointer
uz: Andoza koʻrsatgich

en: Des_ktop font:
uz: Ish _stoli shrifti:

en: Description
uz: Taʼrifi

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: Displays
uz: Ekranlar

en: Document Viewer
uz: Hujjat Ko'ruvchi

en: Documents
uz: Hujjatlar

en: Done!
uz: Bo'ldi!

en: Drag and Drop
uz: Surib qo'yish

en: Edit
uz: Tahrir

en: Eject
uz: Chiqarish

en: Enable _touchpad
uz: Tachpadni _yo'lga qo'yish

en: Failed to create temporary directory
uz: Vaqtinchalik direktoriya yaratib boʻlmadi

en: Fast
uz: Tez

en: File Manager
uz: Fayl Boshqaruvchi

en: File System
uz: Fayl Tizimi

en: Filter
uz: Filtr

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: Full Name
uz: Toʻliq ism

en: General
uz: Umumiy

en: Get more backgrounds online
uz: Internetdan ko'proq orqa fon olish

en: Get more themes online
uz: Internetdan ko'proq mavzu olish

en: Groups
uz: Guruhlar

en: HTTP Proxy Details
uz: HTTP Proksi Tafsilotlari

en: H_TTP proxy:
uz: H_TTP proksi:

en: Help
uz: Yordam

en: High
uz: Yuqori

en: Home folder
uz: Uy jildi

[ctx: Home folder]
en: Home
uz: Uy

en: Icons
uz: Nishonchalar

en: Icons only
uz: Faqat nishonchalar

en: Image
uz: Rasm

en: Image Viewer
uz: Rasm Ko'ruvchi

en: Image missing
uz: Rasm yetishmayapti

en: Images
uz: Rasmlar

en: Install
uz: O'rnatish

en: Install Failed
uz: O'rnatib bo'lmadi

en: Installed
uz: O'rnatildi

en: Instant Messenger
uz: Tezkor Xabarchi

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
uz: Mavzuni quyidagi manzilga oʻrnatish uchun huquq yetarli emas:
    %s

en: Interface
uz: Interfeys

en: Keep Current Theme
uz: Joriy mavzu saqlab qolinsin

en: Keyboard
uz: Klaviatura

en: Keyboard Preferences
uz: Klaviatura Parametrlari

en: Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura tugmalar birikmalari

en: Keyboard _model:
uz: Klaviatura _rusumi:

en: Large
uz: Katta

en: Launch calculator
uz: Kalkulyatorni ishga tushirish

en: Launch email client
uz: email mijozini ishga tushirish

en: Launch help browser
uz: Yordam brauzerini ishga tushirish

en: Launch media player
uz: Mediya pleyerni ishga tushirish

en: Launch web browser
uz: Internet brauzerni ishga tushirish

en: Layout
uz: Tugmalar tartibi

en: Layouts
uz: Tugmalar tartiblari

en: Left
uz: Chap

en: Left button
uz: Chap tugma

en: Left index finger
uz: Chap ko'rsatkich barmoq

en: Left little finger
uz: Chap jimjiloq

en: Left middle finger
uz: Chap o'rta barmoq

en: Left ring finger
uz: Chap nomsiz barmoq

en: Left thumb
uz: Chap bosh barmoq

en: Lock screen
uz: Ekranni qulflash

en: Log out
uz: Seansdan chiqish

en: Long
uz: Uzoq

en: Low
uz: Past

en: MATE Theme %s correctly installed
uz: %s Mate mavzusi muvaffaqiyatli oʻrnatildi

en: Mail Reader
uz: Pochta O'quvchi

en: Mate Theme Package
uz: Mate mavzu paketi

en: Maximize
uz: Yoyish

en: Menus and Toolbars
uz: Menyular va Asboblar Panellari

en: Metacity Preferences
uz: Metacity Parametrlari

en: Middle button
uz: O'rta tugma

en: Minimize
uz: Yigʻish

en: Models
uz: Rusumlar

en: Monitor Preferences
uz: Monitor Parametrlari

en: More backgrounds URL
uz: Ko'proq tasvirlar URL

en: More themes URL
uz: Ko'proq mavzular URL

en: Mouse
uz: Sichqoncha

en: Mouse Keys
uz: Sichqoncha tugmalari

en: Mouse Orientation
uz: Sichqon oriyentir olishi

en: Mouse Preferences
uz: Sichqoncha Parametlari

en: Move _Down
uz: _Pastga Tushirish

en: Move _Up
uz: _Yuqoriga koʻtarish

en: Move the selected keyboard layout down in the list
uz: Tanlangan klaviatura tartibini ro'yxatda pastga tushiradi

en: Move the selected keyboard layout up in the list
uz: Tanlangan klaviatura tartibini ro'yxatda yuqoriga ko'taradi

en: Multimedia Player
uz: Multimedia Pleyeri

en: N_one
uz: _Yoʻq

en: Name
uz: Nomi

en: Network Proxy
uz: Tarmoq proksisi

en: Network Proxy Preferences
uz: Tarmoq Proksi Parametrlari

en: Network Servers
uz: Tarmoq Serverlari

en: New
uz: Yangi

en: New Applications
uz: Yangi Dasturlar

en: New Document
uz: Yangi hujjat

en: New Spreadsheet
uz: Yangi elektron jadval

en: New Windows
uz: Yangi Oynalar

en: New shortcut...
uz: Yangi tugmalar birikmasi...

en: New themes have been successfully installed.
uz: Yangi mavzular muvaffaqiyatli o'rnatildi.

en: Next track
uz: Keyingi yo'lak

en: No Desktop Background
uz: Ish Stoli Ora fonisiz

en: No Image
uz: Rasmsiz

en: No matches found.
uz: Mosliklar topilmadi.

en: No theme file location specified to install
uz: Oʻrnatish uchun mavzu fayli yoʻli koʻrsatilmagan

en: None
uz: Yo'q

en: Normal
uz: Odatiy

en: Off
uz: O'chirish

en: Office
uz: Ofis

en: On
uz: Yoqish

en: Open a dialog to specify the color
uz: Rangni koʻrsatish uchun dialogni ochish

en: Other
uz: Boshqa

en: Other finger:
uz: Boshqa barmoq:

en: Panel icon
uz: Panel nishonchasi

en: Parent Window
uz: Yuqori Oyna

en: Parent window of the dialog
uz: Dialogning yuqori oynasi

en: Play (or play/pause)
uz: Ijro (yoki ijro/pauza)

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
uz: Iltimos <b>yangi maxfiy soʻz</b> maydoniga maxfiy soʻzni kiriting.

en: Pointer
uz: Ko'rsatgich

en: Pointer Speed
uz: Ko'rsatgich Tezligi

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Preferred Applications
uz: Afzal Ko'rilgan Dasturlar

en: Preview
uz: Oldindan koʻrish

en: Preview:
uz: Oldindan koʻrish:

en: Previous track
uz: Oldingi yo'lak

en: Proxy Configuration
uz: Proksi parametrlari

en: Re_fresh rate:
uz: _Yangilanish darajasi

en: Reset to De_faults
uz: _Andoza parametrlarni tiklash

en: Right
uz: Oʻng

en: Right button
uz: O'ng tugma

en: Right index finger
uz: O'ng ko'rsatkich barmoq

en: Right little finger
uz: O'ng jimjiloq

en: Right middle finger
uz: O'ng o'rta barmoq

en: Right ring finger
uz: O'ng nomsiz barmoq

en: Right thumb
uz: O'ng bosh barmoq

en: SIZE
uz: HAJM

en: S_peed:
uz: _Tezlik:

en: Sa_me image in all monitors
uz: Barcha ekranlarda bir _xil tasvir

en: Save Theme As...
uz: Mavzuni Quyidagicha Saqlash...

en: Save _As...
uz: Quyidagicha_Saqlash...

en: Save _background image
uz: _Orqa fon rasmini saqlash

en: Save _notification theme
uz: Xabarnomalar mavzusini _saqlash

en: Scale
uz: Masshtab

en: Search
uz: Qidirish

en: Select Image
uz: Rasmni tanlang

en: Select Theme
uz: Mavzuni tanlash

en: Select finger
uz: Barmoq tanlang

en: Select your default applications
uz: Andoza dasturni tanlang

en: Select your photo
uz: Rasm tanlang

en: Set as primary
uz: Asosiy qilib belgilash

en: Set your keyboard preferences
uz: Klaviatura parametrlaringizni belgilang

en: Set your personal information
uz: Shaxsiy maʼlumotlaringiz

en: Set your window properties
uz: Oyna moslamalarini oʻrnatish

en: Sets the selected monitor as primary.
uz: Tanlangan monitorni asosiy sifatida belgilaydi.

en: Short
uz: Qisqa

en: Shortcut
uz: Tugmalar birikmasi

en: Show _icons in menus
uz: _Nisonchalarni menyularda ko'rsatish

en: Show icons on buttons
uz: Nishonchalarni tugmalarda ko'rsatish

en: Shut down
uz: O'chirish

en: Slide Show
uz: Slaydshou

en: Slow
uz: Sekin

en: Small
uz: Kichkina

en: Solid color
uz: Bitta rang

en: Sound
uz: Ovoz

en: Span
uz: To'la

en: Specify the filename of a theme to install
uz: Oʻrnatiladigan mavzu fayli nomini koʻrsating

en: Spreadsheet Editor
uz: Jadval Tahrirchi

en: Start %s
uz: %s ishga tushirish

en: Stretch
uz: Yoyish

en: System
uz: Tizim

en: System error: %s.
uz: Tizim xatosi: %s.

en: TEXT
uz: MATN

en: Task names and associated .desktop files
uz: Vazifa nomlari va muvofiq .desktop fayllar

en: Terminal Emulator
uz: Terminal Emulyatori

en: Text
uz: Matn

en: Text Editor
uz: Matn Tahrirchi

en: Text below items
uz: Elementlar ostida matn

en: Text beside items
uz: Elementlar yonida matn

en: Text only
uz: Faqat matn

en: That password was incorrect.
uz: Maxfiy soʻz xato.

en: The MATE configuration tool
uz: MATE moslash vositasi

en: The device is already in use.
uz: Uskuna allaqachon band.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
uz: Yangi maxfiy soʻz raqam va maxsus belgi(lar)dan iborat boʻlishi kerak.

en: The old and new passwords are the same.
uz: Eski va yangi maxfiy soʻz bir xil.

en: The old and new passwords are too similar.
uz: Eski va yangi maxfiy soʻz juda oʻxshash.

en: The password is too short.
uz: Maxfiy soʻz juda qisqa.

en: The password is too simple.
uz: Maxfiy soʻz juda oddiy.

en: The theme "%s" has been installed.
uz: "%s" mavzu oʻrnatildi.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
uz: Mavzu allaqachon mavjud. Almashtirishni istaysizmi?

en: The two passwords are not equal.
uz: Ikkala maxfiy soʻz mos kelmadi.

en: The type of accelerator.
uz: Akselerator turi.

en: Theme
uz: Mavzu

en: Theme Installer
uz: Mavzu oʻrnatgich

en: Theme Packages
uz: Mavzu paketlari

en: Theme cannot be deleted
uz: Mavzuni olib tashlab boʻlmaydi

en: There was a problem while extracting the theme.
uz: Mavzuni ajratishda muammo yuz berdi.

en: There was an error displaying help: %s
uz: Yordamni ko'rsatishda xato uz berdi: %s

en: There was an error installing the selected file
uz: Tanlangan fayli o'rnatishda xato yuz berdi

en: Tile
uz: Plitka

en: Too many custom shortcuts
uz: O'ta ko'p o'zgargan tugmalar birikmalari

en: Total URIs
uz: Jami URI

en: Total number of URIs
uz: Jami URI soni

en: Touchpad
uz: Tachpad

en: Type
uz: Turi

en: U_sername:
uz: F_oydalunuvchi:

en: Unable to launch %s: %s
uz: %s ni Ishga tushirib bo'lmadi: %s

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Upside Down
uz: Teskari

en: Upside-down
uz: Teskari

en: User name:
uz: Foydalanuvchi nomi:

en: Vendors
uz: Ish.chiqaruvchilar

en: Video Player
uz: Vidoe Pleyer

en: Volume down
uz: Tovushni pastlash

en: Volume up
uz: Tovushni ko'tarish

en: Web Browser
uz: Internet Brauzer

en: Window Border
uz: Oyna chegarasi

en: Window Preferences
uz: Oyna parametrlari

en: Windows
uz: Oynalar

en: Word Processor
uz: Matn Tahrirchi

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
uz: Uni qoʻllashni istaysizmi yoki joriy mavzuni saqlab qolasizmi?

en: Would you like to delete this theme?
uz: Ushbu mavzuni olib tashlashni istaysizmi?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
uz: Muallif: Richard Xalt (Richard Hult) <richard@imendio.com>

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
uz: Maxfiy soʻzingiz keyingi safargi tasdiqlanishdan keyin oʻzgartiriladi! Iltimos qayta tasdiqlang.

en: Your password has been changed.
uz: Maxfiy soʻzingiz oʻzgartirildi.

en: Zoom
uz: Yaqinlashtirish

en: [WALLPAPER...]
uz: [GULQOGʻOZ...]

en: _About
uz: _Haqida

en: _Add...
uz: _Qoʻshish...

en: _Application font:
uz: _Dastur shrifti:

en: _Authenticate
uz: _Tasdiqlash

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Country:
uz: _Mamlakat:

en: _Delay:
uz: _Kechikish:

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: _Description:
uz: _Taʼrifi:

en: _Details
uz: _Tafsilotlar

en: _Detect monitors
uz: _Monitorlarni aniqlash

en: _Document font:
uz: _Hujjat shrifti:

en: _Enable assistive technologies
uz: Yordamchi texnologiyalarni _yoqish

en: _FTP proxy:
uz: _FTP proksi:

en: _File
uz: _Fayl

en: _Full
uz: To'la

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Input boxes:
uz: _Kiritish maydonlari:

en: _Install...
uz: _Oʻrnatish...

en: _Keyboard Accessibility
uz: _Klaviatura maxsus imkoniyatlari

en: _Language:
uz: _Til:

en: _Left-handed
uz: _Chapaqay

en: _Medium
uz: _Oʻrtacha

en: _Models:
uz: _Rusumlar:

en: _Name:
uz: _Nomi:

en: _New password:
uz: _Yangi maxfiy soʻz:

en: _None
uz: _Yoʻq

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Options...
uz: _Xossalar...

en: _Overwrite
uz: _Almashtirish

en: _Password:
uz: _Maxfiy so'z:

en: _Preferences
uz: _Xususiyatlar

en: _Preferred Applications
uz: _Afzal Ko'rilgan Dasturlar

en: _Reset to Defaults
uz: Andoza qiymatga _qaytarish

en: _Resolution:
uz: _Oʻlchami:

en: _Retype new password:
uz: _Yangi maxfiy soʻzni qayta kiriting:

en: _Right-handed
uz: O'ng-qo'l

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Secure HTTP proxy:
uz: HTTP_S proksi:

en: _Selected items:
uz: _Tanlangan elementlar:

en: _Sensitivity:
uz: _Sezuvchanlik:

en: _Separate layout for each window
uz: Har bir oyna uchun _alohida tartib

en: _Show monitors in panel
uz: _Monitorlarni panelda ko'rsatish

en: _Show...
uz: _Korsatish...

en: _Size:
uz: _Hajmi:

en: _Skip
uz: _Oʻtkazib yuborish

en: _Slight
uz: _Sal

en: _Speed:
uz: _Tezlik:

en: _Style:
uz: _Uslub:

en: _Type to test settings:
uz: Parametrlarni _sinash maydoni:

en: _Variants:
uz: _Variantlar:

en: _Vendors:
uz: _Ish.chiqaruvchilar:

en: _Window title font:
uz: _Oyna sarlavhasi shrifti:

en: _Windows:
uz: _Oynalar:

en: filename
uz: fayl nomi

en: minutes
uz: daqiqalar

en: multiple sizes
uz: turli hajmlar

en: page
uz: sahifa

en: seconds
uz: soniya

en: unknown
uz: noma'lum
