Remmina v1.4.24 - en to uz translation catalogue (176 entries)

en: %d password changed. | %d passwords changed.
uz[0]: %d ta parol oʻzgartirildi.
uz[1]: %d ta parol oʻzgartirildi.

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
uz: - yoki protocol://username:encryptedpassword@host:port

en: <None>
uz: <Yo'q>

en: Accept certificate?
uz: Sertifikat qabul qilinsinmi?

en: Accept changed certificate?
uz: O'zgartirilgan sertifikat qabul qilinsinmi?

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
uz: Manzil UNIX socket_path uchun juda uzun: %s

en: Are you sure to delete the selected files on server?
uz: Tanlangan fayllarni serverdan oʻchirib tashlashingizga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
uz: Joriy oynada %i faol ulanishlarni yopishga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
uz: Ushbu oxirgi faol ulanishni yopishga ishinchingiz komilmi?

en: Authentication type
uz: Autentifikatsiya turi

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
uz: %i portida kiruvchi SSH ulanishi kutilmoqda…

en: CA CRL File
uz: CA CRL fayli

en: CA Certificate File
uz: CA sertifikat fayli

en: Certificate details:
uz: Sertifikat tafsilotlari:

en: Change security settings
uz: Xavfsizlik sozlamalarini o'zgartirish

en: Chat with %s
uz: %s bilan suhbatlashish

en: Choose a file to upload
uz: Yuklash uchun faylni tanlang

en: Choose download location
uz: Yuklab olish joyini tanlang

en: Client Certificate File
uz: Mijoz sertifikat fayli

en: Client Certificate Key
uz: Mijoz sertifikat kaliti

en: Configure the available resolutions
uz: Mavjud o'lchamlari sozlash

en: Configure the keystrokes
uz: Klaviatura bosishlarini sozlash

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
uz: Faylda (.remmina yoki plagin tomonidan qoʻllab-quvvatlanadigan fayl turi) ta'riflalangan ish stoliga yoki qoʻllab-quvvatlanadigan URIga (RDP, VNC, SSH yoki SPICE) ulanish

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
uz: Faylda (.remmina yoki plagin tomonidan qoʻllab-quvvatlanadigan fayl turi) ta'riflangan ish stoliga ulanish

en: Connect via SSH from a new terminal
uz: Yangi terminaldan SSH orqali ulanish

en: Connecting to %s via SSH…
uz: %s ga SSH orqali ulanmoqda…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
uz: UNIX soketiga ulanib bo‘lmadi: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
uz: SSH orqali “%s” ga ulanmoqda…

en: Connecting to “%s”…
uz: “%s”ga ulanmoqda…

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
uz: SSH agenti yordamida avtomatik ravishda autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
uz: Umumiy SSH kaliti bilan avtomatik ravishda autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
uz: SSH sertifikati yordamida autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
uz: SSH GSSAPI/Kerberos bilan autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
uz: SSH paroli bilan autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
uz: TOTP/OTP/2FA bilan autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
uz: Avtomatik ommaviy SSH kaliti bilan autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
uz: Klaviatura-interaktiv yordamida autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
uz: Umumiy SSH kaliti bilan autentifikatsiya qilinmadi. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
uz: Haqiqiylikni tekshirib bo‘lmadi, qayta ulanishga urinilmoqda…

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
uz: Ma'lum SSH xostlar ro'yxatini tekshirib bo'lmadi. %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
uz: Ommaviy SSH kalitining nazorat summasini olib bo‘lmadi. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
uz: Ommaviy SSH kalitini olib bo‘lmadi. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
uz: Serverning ommaviy SSH kalitini olib bo‘lmadi. %s

en: Could not run command. %s
uz: Buyruqni ishga tushirib bo'lmadi. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
uz: SSH serverida “%s” buyrug‘ini ishga tushirib bo‘lmadi (holat = %i).

en: Could not start SSH session. %s
uz: SSH seansini boshlab boʻlmadi. %s

en: Create new connection profile
uz: Yangi ulanish profilini yaratish

en: Creating UNIX socket failed: %s
uz: UNIX soketini yaratib bo‘lmadi: %s

en: Delete files on server
uz: Serverdagi fayllarni o'chirish

en: Description
uz: Tavsif

en: Disconnect
uz: Ulanishni uzish

en: Discovered
uz: Kashf qilingan

en: Do you trust the new public key?
uz: Yangi ochiq kalitga ishonasizmi?

en: Domain
uz: Domen

en: Download from server
uz: Serverdan yuklab olish

en: Duplicate current connection
uz: Joriy ulanishni takrorlash

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
uz: Faylda (.remmina yoki plagin tomonidan qoʻllab-quvvatlanadigan fayl turi) ta'riflangan ish stoli ulanishini tahrirlash

en: Encrypt a password
uz: Parolni shifrlash

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
uz: TOTP/OTP/2FA kodini kiriting

en: Enter certificate authentication files
uz: Sertifikat autentifikatsiya fayllarini kiriting

en: Entry
uz: Kirish

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
uz: Misollar:
    Mavjud ulanish profili yordamida ulanish uchun quyidagilardan foydalaning:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    URI yordamida tez ulanish uchun:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    URI va shifrlangan parol yordamida tezkor ulanish uchun:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    URI bilan foydalanish uchun parolni shifrlash uchun:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Foydalanuvchi nomi va parolni yangilash va Remmina ulanish profilining boshqa ruxsati rejimini o‘rnatish uchun quyidagilardan foydalaning:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Executing external commands…
uz: Tashqi buyruqlar bajarilmoqda…

en: FILE
uz: FAYL

en: File
uz: Fayl

en: Filename
uz: Fayl nomi

en: Fill client window when scaled
uz: Moslashtirilganda mijoz oynasini to'ldirish

en: Fingerprint automatically accepted
uz: Barmoq izi avtomatik ravishda qabul qilindi

en: Fingerprint:
uz: Barmoq izi:

en: Go to home folder
uz: Uy jildiga o'tish

en: Go to parent folder
uz: Yuqori turuvchi jildga o'tish

en: Grab all keyboard events
uz: Barcha klaviatura hodisalarini olish

en: Group
uz: Guruh

en: Home
uz: Uy

en: Install the %s protocol plugin first.
uz: Avval %s protokol plaginini o‘rnating.

en: Issuer:
uz: Emitent:

en: Keep aspect ratio when scaled
uz: Moslashtirilganda tomonlar nisbatini saqlash

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
uz: Klaviaturadan interaktiv kirish, TOTP/OTP/2FA

en: Keystrokes
uz: Klaviatura bosishlari

en: Local
uz: Mahalliy

en: Menu
uz: Menyu

en: Minimize window
uz: Oynani minimallashtirish

en: Modify connection profile (requires --set-option)
uz: Ulanish profilini o'zgartirish (--set-option talab qiladi)

en: Name
uz: Nomi

en: New Connection
uz: Yangi ulanish

en: New fingerprint:
uz: Yangi barmoq izi:

en: No
uz: Yo'q

en: Old fingerprint:
uz: Eski barmoq izi:

en: Open SFTP transfer…
uz: SFTP uzatishni ochish…

en: Open in web browser
uz: Veb-brauzerda ochish

en: Open the Remmina main window
uz: Remmina asosiy oynasini ochish

en: Overwrite all files
uz: Barcha fayllarni qayta yozish

en: Password
uz: Parol

en: Password to unlock private key
uz: Shaxsiy kalitni ochish uchun parol

en: Permission
uz: Ruxsat

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
uz: Terminal rang berish faylini tanlash quyidagi faylni almashtiradi:

en: Please enter format 'widthxheight'.
uz: Iltimos, "widthxheight" formatida kiriting.

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
uz: GtkSocket ga asoslangan plaginlar Wayland sessiyasida ishlay olmaydi.
    Qo'shimcha ma'lumot va mumkin bo'lgan vaqtinchalik yechim uchun Remmina wiki ga tashrif buyuring:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Preference
uz: Afzallik

en: Preferences
uz: Afzalliklar

en: Progress
uz: Taraqqiyot

en: Protocol
uz: Protokol

en: Public SSH key cannot be imported. %s
uz: Umumiy SSH kalitini import qilib boʻlmaydi. %s

en: Public key (automatic)
uz: Ochiq kalit (avtomatik)

en: Quit
uz: Chiqish

en: Recent lists cleared.
uz: Oxirgi roʻyxatlar tozalandi.

en: Refresh current folder
uz: Joriy jildni yangilash

en: Remmina debugging window
uz: Remmina nosozliklarini tuzatish oynasi

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=all" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
uz: Remmina barcha chiqish bayonotlarini qayd etmaydi. Muhit oʻzgaruvchisi sifatida “G_MESSAGES_DEBUG=all” dan foydalanib, batafsilroq chiqishni yoqing.
    Qo'shimcha ma'lumotni Remmina wikida topishingiz mumkin:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remote
uz: Masofadan

en: Resetting passwords, please wait…
uz: Parollar qayta tiklanmoqda, iltimos kuting…

en: Resize the window to fit in remote resolution
uz: Masofaviy ekran o'lchamini sig'dirish uchun oyna o'lchamini o'zgartirish

en: Resolutions
uz: O'lchamlari

en: Resume all file transfers
uz: Barcha fayl uzatishlarini davom ettirish

en: SFTP - Secure File Transfer
uz: SFTP - xavfsiz fayl uzatish

en: SSH Proxy Command
uz: SSH proksi buyrug'i

en: SSH agent
uz: SSH agenti

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
uz: SSH sertifikatini shaxsiy SSH kalitiga nusxalab bo'lmaydi. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
uz: SSH sertifikatini import qilib bo'lmaydi. %s

en: SSH credentials
uz: SSH hisob ma'lumotlari

en: SSH identity file
uz: SSH identifikator fayli

en: SSH identity file not selected.
uz: SSH identifikator fayli tanlanmagan.

en: SSH password
uz: SSH paroli

en: SSH tunnel credentials
uz: SSH tunnel hisob ma'lumotlari

en: Save password
uz: Parolni saqlash

en: Screenshot
uz: Ekran tasviri

en: Screenshot taken
uz: Ekran tasviri olingan

en: Scrolled fullscreen
uz: Aylantirilgan toʻliq ekran

en: Secret
uz: Yashirin

en: Send clipboard content as keystrokes
uz: Almashish buferi tarkibini klaviatura bosish sifatida yuborish

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
uz: --update-profile bilan foydalanish uchun bir yoki bir nechta profil sozlamalarini o'rnatish

en: Show 'About'
uz: “Haqida”ni ko‘rsatish

en: Show Hidden Files
uz: Yashirin fayllarni ko'rsatish

en: Show preferences
uz: Parametrlarni ko'rsatish

en: Show the application version
uz: Ilova versiyasini ko'rsatish

en: Show version of the application and its plugins
uz: Ilova va uning plaginlari versiyasini ko'rsatish

en: Size
uz: Hajmi

en: Start in kiosk mode
uz: Kiosk rejimida boshlash

en: Start in tray
uz: Treyda boshlash

en: Subject:
uz: Mavzu:

en: Switch tab pages
uz: Yorliq sahifalarini almashtirish

en: The certificate changed! Details:
uz: Sertifikat o'zgartirildi! Tafsilotlar:

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
uz: “%s” fayli buzilgan, o‘qib bo‘lmaydi yoki topilmadi.

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
uz: Multi parol o'zgartiruvchisi secrecy plaginini talab qiladi.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
uz: Multi parol o'zgartiruvchisi secrecy xizmatini talab qiladi.

en: The passwords do not match
uz: Parollar mos kelmaydi

en: The public SSH key changed!
uz: Umumiy SSH kaliti o'zgartirildi!

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
uz: Server noma'lum. Ommaviy kalit barmoq izi:

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
uz: “%s” buyrug'i SSH serverida mavjud emas.

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
uz: Ushbu faylda terminal ulanishlarining "Kengaytirilgan" yorlig'idan tanlanadigan va sozlamalardagi "Terminal" yorlig'ida tahrirlanishi mumkin bo'lgan "Maxsus" terminal ranglar sxemasi mavjud.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
uz: Ushbu oyna sizga ulanish muammolarini topishga yordam beradi.
    Siz istalgan vaqtda yoqish/o‘chirish tugmasi yordamida ro‘yxatga olishni to‘xtatishingiz va boshlashingiz mumkin.
    Statistikalar tugmasi (Ctrl+T), xato haqida xabar berishda siz baham ko'rishingiz mumkin bo'lgan tizim ma'lumotlarini to'plash uchun foydali bo'lishi mumkin.
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging saytida Remmina diskini tuzatish haqida ko'proq ma'lumot mavjud.

en: Toggle dynamic resolution update
uz: Dinamik ekran o'lchamini yangilashni yoqish/o‘chirish

en: Toggle fullscreen mode
uz: Toʻliq ekran rejimiga oʻtish

en: Toggle scaled mode
uz: Moslashtirish rejimini yoʻqish/oʻchirish

en: Tool
uz: Asbob

en: Tools
uz: Asboblar

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
uz: Ekran tasvirining buzilishiga yo'l qo'ymaslik uchun moslashtirishni o'chiring.

en: Type
uz: Turi

en: Type in SSH username and password.
uz: SSH foydalanuvchi nomi va parolini kiriting.

en: Upload folder
uz: Jildni yuklash

en: Upload to server
uz: Serverga yuklash

en: Use default protocol (for --new)
uz: Standart protokoldan foydalaning (--new uchun)

en: Use default server name (for --new)
uz: Standart server nomidan foydalanish (--new uchun)

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Version
uz: Versiya

en: Viewport fullscreen mode
uz: To'liq ekran rejimini ko'rish porti

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
uz: Ogohlantirish: Server ochiq kalitni o'zgartirdi. Bu sizga hujum ostida ekanligingizni anglatadi,
    yoki administrator kalitni o'zgartirgan. Yangi ochiq kalit barmoq izi:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
uz: Ogohlantirish: Ushbu plaginga GtkSocket kerak, ammo bu funksiya Wayland sessiyasida mavjud emas.

en: Yes
uz: Ha

en: _Clear
uz: _Tozalash

en: _Menu
uz: _Menyu

en: _Send
uz: _Yuborish

en: _Tools
uz: _Asboblar

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
uz: Birlamchi paroldan foydalanish uchun libsodium >= 1.9.0 talab qilinadi
