kcmkonqhtml - en to wa translation catalogue (174 entries)

en:  day |  days
wa[0]:  djoû
wa[1]:  djoûs

en: &Black on white
wa: &Noer so blanc

en: &Export...
wa: &Eberweter...

en: &Fixed font:
wa: Fonte &ficse:

en: &Foreground:
wa: &Tecse:

en: &Host or domain name:
wa: No &dominne ou lodjoe:

en: &Import...
wa: &Aberweter...

en: &Java policy:
wa: Politike &Java:

en: &Maximum completions:
wa: Completaedje &macsimom:

en: &Medium font size:
wa: Grandeu &mitan del fonte:

en: &New...
wa: &Novea...

en: &Path to Java executable, or 'java':
wa: T&chimin viè l' fitchî enondåve Java, oudonbén «java»

en: &Show close button on tabs
wa: Mo&strer l' boton clôre so les linwetes

en: &Suppress images
wa: &Disfacer ls imådjes

en: &Use same size for all elements
wa: E&ployî minmès grandeus po tos les elemints

en: &Use security manager
wa: Eployî manaedje&u d' såvrité

en: &White on black
wa: &Blanc so noer

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
wa: © 1999 - 2001 Les programeus d' Konqueror

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
wa: <b>Noer so blanc</b><p>Çouci est ç' ki vs veyoz normålmint.</p>

en: <b>Images</b>
wa: <b>Imådjes</b>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
wa: <h1>Fontes di Konqueror</h1>So cisse pådje, vos ploz apontyî kénes fontes Konqueror eployrè po håyner les pådjes waibe ki vs voeyoz.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
wa: <qt>Passer al passete ratourneure (metans <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">endè saveur dipus</a>) :

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
wa: <qt>Endè saveur dipus sol  <a href="importhelp">cogne d' abagaedje</a>, <a href="exporthelp">cogne d' ebagaedje</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
wa: Håyner ene vude pådje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
wa: Håyner l' pådje d' introduccion

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
wa: Håyner mes rmåkes

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
wa: Cwand &Konqueror enonde:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
wa: Sipecifike å do&minne

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
wa: S&ipecifike å dominne

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
wa: Totès sôres

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
wa: Fontes

[ctx: @title:tab]
en: General
wa: Djenerå

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
wa: Foyes di stîle

en: A&nimations:
wa: A&nimåcions:

en: A&utomatically load images
wa: Tcherdjî &otomaticmint les imådjes

en: Accept
wa: Accepter

en: Accept all popup window requests.
wa: Acceptêye totes les dmandes d' aspitants purneas.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
wa: Rinde active li linwete eployeye divant cwand dj' clô l' linwete do moumint

en: Additional Java a&rguments:
wa: Å&rgumints Java di pus:

en: Allow
wa: Permete

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
wa: Permete l' astådje otomatike di &ritcherdjaedje/rimoennaedje

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
wa: Permet ås scripes di candjî l' tecse del båre d' estat.

en: Allow scripts to change the window position.
wa: Permet ås scripes di candjî l' eplaeçmint des purneas.

en: Allow scripts to change the window size.
wa: Permet ås scripes di candjî l' grandeu des purneas.

en: Allow scripts to focus the window.
wa: Permet ås scripes di mete li purnea pa dvant.

en: Ask
wa: Dimander

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
wa: Dimander l' no eyet l' ridant cwand on radjoute des rmåkes

en: Automatic Filter
wa: Passete otomatike

en: Automatic update interval:
wa: Metaedje a djoû otomatike tos les :

en: Bac&kground:
wa: &Fond:

en: Base family:
wa: Famile di båze:

en: Base font si&ze:
wa: Grandeu d' bå&ze del fonte:

en: Boo&kmarks
wa: Rimå&kes

en: C&ursive font:
wa: Fonte C&ursive

en: Chan&ge cursor over links
wa: Can&djî cursoe pa dzeu les hårdêyes

en: Chan&ge...
wa: Cand&jî

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
wa: Clitchîz so c' boton ci po candjî l' politike d' on lodjoe ou d' on dominne tchoezi el boesse a djivêye.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
wa: Clitchîz so c' boton ci po disfacer l' politike d' on lodjoe ou d' on dominne tchoezi el boesse a djivêye.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
wa: Clitchîz sol boton po radjouter al mwin ene politike sipecifike d' on lodjoe ou d' on dominne.

en: Colors
wa: Coleurs

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
wa: Acertiner c&wand clôre purneas avou sacwantès linwetes

en: Cus&tom
wa: Da &vosse

en: Custom&ize...
wa: Da &vosse...

en: De&lete
wa: Dis&facer

en: Debugging
wa: Disbugaedje

en: Default encoding:
wa: Prémetou ecôdaedje:

en: Default web browser engine:
wa: Moteur prémetou do betchteu waibe

en: Deny
wa: Rifuzer

en: Domain-Specific JavaScript Policies
wa: Politikes JavaScript sipecikes å dominne

en: Dra&w frame around not completely loaded images
wa: Dessiner des cådes åtoû des imådjes nén ttafwait tcherdje&yes

en: Ena&ble JavaScript globally
wa: &Mete en alaedje JavaScript totavå

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
wa: Mete èn alaedje l' activaedje des &Tapes d' accès avou l' tape CTRL

en: Enable Ja&va globally
wa: Mete en alaedje pattavå Ja&va

en: Enable debu&gger
wa: Mete en alaedje disbu&gueu

en: Enable filters
wa: Mete en alaedje les passetes

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
wa: Mete èn alaedje ou essocter les passetes AdBlocK. Cwand elle est metowe, on djeu d' ratourneures URL duvreut esse defini el djivêye des passetes po kel blocaedje overe.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
wa: Met en alaedje l' disbugueu did divins JavaScript

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
wa: Mete èn alaedje çouchal ferè kel jvm si sievrè di KIO pol berwetaedje avå l' rantoele

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
wa: Intrez l' no d' on lodjoe (come www.kde.org) ou d' on dominne atakant avou on pont (come .kde.org)

en: Export...
wa: Eberweter...

en: Fantas&y font:
wa: Fonte Fantas&y:

en: Focus window:
wa: Mete purnea pa dvant:

en: Font &size adjustment for this encoding:
wa: Adjustaedje del grandeu del fonte po cist ecôdaedje:

en: Font Family
wa: Famile di fonte

en: Font Si&ze
wa: G&randeu del fonte

en: Font Size
wa: Grandeu del fonte

en: Form Com&pletion
wa: Com&pletaedje des formulaires

en: Global JavaScript Policies
wa: Globålès politikes JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
wa: Chal vos ploz tchoezi cobén d' valixhances Konqueror rimimbrè po -z on tchamp.

en: Hide filtered images
wa: Catchî imådjes passêyes al passete

en: Hide the tab bar when only one tab is open
wa: Catchî l' båre ås linwetes cwand ene seule linwete est drovowe

en: Home page:
wa: Pådje måjhon:

en: Host/Domain
wa: Lodjoe/Dominne

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
wa: Si vs voloz k' des årgumints speciås soeyexhe passés a l' éndjole forveyowe, tapez les chal.

en: Ignore
wa: Passer houte

en: Images
wa: Imådjes

en: Import...
wa: Aberweter...

en: Insert
wa: Sititchî

en: Java Runtime Settings
wa: Tchuzes da Java Runtime

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
wa: L' accès JavaScript controle
    les cawetes di politike po tchaeke dominne

en: JavaScript policy:
wa: Politike JavaScript:

en: Konqueror Browsing Control Module
wa: Module di contrôle do betchtaedje da Konqueror

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
wa: Konqueror ni håynêyrè djamåy d' tecse pus ptit ki cisse grandeu ci,<br/>e spotchant tolminme kén ôte apontiaedje.

en: M&iddle click opens URL in selection
wa: Clitchî å m&itan drove l' URL di tchoezeye

en: M&inimum font size:
wa: Grandeu m&inimom del fonte

en: Manual Filter
wa: Passete al mwin

en: Middle-click on a tab to close it
wa: Clitchî å mitan sos ene linwete pol clôre

en: Modify status bar text:
wa: Candjî l' tecse del båre d' estat:

en: Mouse Beha&vior
wa: Du&jhance del sori

en: Move window:
wa: Bodjî purnea:

en: Name
wa: No

en: O&pen new tabs in the background
wa: Dro&vi noveles linwetes å fond

en: Only on Hover
wa: Seulmint pa dzeu Hover

en: Open &links in new tab instead of in new window
wa: Drovi &hårdêyes dins ene novele linwete al plaece d' on novea purnea

en: Open &new tab after current tab
wa: Drovi &novele linwete après l' cene do moumint

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
wa: Drovi dvins ene linwete dins on Konqueror en alaedje cwand ene adresse est houkeye då dfoû

en: Open new windows:
wa: Drovi noûs purneas:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
wa: Drovi tchô&kes-divins divins ene novele linwete al plaece d' on novea purnea

en: Policy
wa: Politike

en: Preview
wa: Prévey

en: Prompt every time a popup window is requested.
wa: Vos dmande a tchaeke côp k' on aspitant purnea est dmandé.

en: Reject
wa: Rifuzer

en: Reject all popup window requests.
wa: Riboure totes les dmandes d' aspitants purneas.

en: Remove
wa: Oister

en: Report &errors
wa: Rapoirter &arokes

en: Resize window:
wa: Candjî grandeu do purnea:

en: Right click goes &back in history
wa: Clitchî droet rvént en &erî dins l' istwere

en: S&erif font:
wa: Fonte S&erif:

en: S&mooth scrolling:
wa: D&oûs disrôlaedje:

en: S&tandard font:
wa: Si&tandård fonte:

en: Sa&ns serif font:
wa: Fonte Sa&ns serif:

en: Search:
wa: Trover :

en: Select a Java policy for the above host or domain.
wa: Tchoezixhoz ene politike Java pol lodjoe oudonbén dominne chal pa dzeu.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
wa: Tchoezixhoz ene politike JavaScript pol lodjoe oudonbén dominne chal pa dzeu.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
wa: Tchoezixhoz l' ecôdaedje a eployî ; normålmint ça irè sins rujhe por vos-ôtes avou « Eployî l' ecôdaedje do lingaedje » eyet vos n' duvrîz nén dveur candjî çoula.

en: Show Only Once
wa: En mostrer k' on seu côp

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
wa: Ni mostrer ki des rmåkes markêyes el båre ås usteyes des rmåkes

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
wa: Dis&tinde aplikete sierveu cwand nén actif po pus ki

en: Smart
wa: Malén

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
wa: I gn a des pådjes ki dmandèt on ritcherdjaedje otomatike oudonbén on redjiblaedje après on certin moumint. E disclitchant cisse boesse, Konqueror pasrè houte ces dmandes.

en: Stylesheets
wa: Foyes di stîle

en: Suppress background images
wa: Disfacer ls imådjes di fond

en: Tabbed Browsing
wa: Betchtaedje avou linwetes

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner do tecse avou des lårdjeus todi les minmes.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner l' tecse normå d' ene pådje waibe.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner l' tecse k' est defini avou ene fonte fantaizeye.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner l' tecse k' est defini come clintchî.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner l' tecse k' est defini come sans-serif.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
wa: C' est l' fonte eployeye po håyner l' tecse k' est defini come serif.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
wa: Çouchal des passetes d' URL ki sront metowes èn ouve e totes les ravalêyès imådjes et objets media.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
wa: Çouci est l' grandeu relative del fonte ki Konqueror eploye po håyner les waibes.

en: U&se accessibility stylesheet
wa: Eployî les fouyes di stîles &accessibilité

en: Und&erline links:
wa: Sor&lignî hårdêyes

en: Update
wa: Mete a djoû

en: Us&e default stylesheet
wa: &Eployî les prémetowès fouyes di stîle

en: Use &KIO
wa: Eployî &KIO

en: Use &user-defined stylesheet
wa: Eployî les fouyes di stîle defineyes pa l' &uzeu

en: Use Global
wa: Eployî globå

en: Use Language Encoding
wa: Eploye l' ecôdaedje do lingaedje

en: Use global
wa: Eployî globå

en: Use same color for all text
wa: Eployî l' minme coleur po tos les tecses

en: Use same family for all text
wa: Eployî l' minme famile po tos les tecses

en: Use setting from global policy.
wa: Eploye les tchuzes del globåle politike.

en: When Efficient
wa: Cwand i va bén

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
wa: Cwand c' est èn alaedje, les imådjes blokêyes seront oistêyes totafwaitmint del pådje, ôtrumint on substitut d' imådje « blokêye » serè eployî.

en: You must first enter a domain name.
wa: Vos dvoz aprume intrer on no d' dominne.

en: You must first select a policy to be changed.
wa: Vos dvoz aprume tchoezi ene politike a candjî.

en: You must first select a policy to delete.
wa: Vos dvoz aprume tchoezi ene politike a disfacer.

[ctx: animations]
en: Disabled
wa: Dismetou

[ctx: animations]
en: Enabled
wa: Metou en alaedje

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
wa: Todi

[ctx: soft scrolling]
en: Never
wa: Måy

[ctx: underline]
en: Disabled
wa: Dismetou

[ctx: underline]
en: Enabled
wa: Metou en alaedje
