konqueror - en to wa translation catalogue (232 entries)

en: &Bookmarks
wa: &Rimarkes

en: &Close Active View
wa: &Clôre li vuwe do moumint

en: &Close Tab
wa: &Clôre linwete

en: &Copy Link Address
wa: &Copyî l' adresse do loyén

en: &Discard Changes
wa: &Disfacer les candjmints

en: &Duplicate Current Tab
wa: &Dobler l' linwete do moumint

en: &Duplicate Tab
wa: &Dobler l' linwete

en: &Duplicate Window
wa: &Dobler l' finiesse

en: &Edit
wa: &Candjî

en: &File
wa: &Fitchî

en: &Find File...
wa: &Trover fitchî...

en: &Force Reload
wa: &Foirci ritcherdjaedje

en: &Go
wa: P&otchî

en: &Help
wa: &Aidance

en: &New Tab
wa: &Novele linwete

en: &Open File...
wa: &Drovi fitchî...

en: &Open Location
wa: &Drovi eplaeçmint

en: &Open With
wa: &Drovi avou

en: &Preferences...
wa: &Preferinces...

en: &Reload
wa: &Ritcherdjî

en: &Reload All Tabs
wa: &Ritcherdjî totes les linwetes

en: &Reload Tab
wa: &Ritcherdjî l' linwete

en: &Remove Entry
wa: &Oister foû ciste intrêye

en: &Settings
wa: &Apontiaedjes

en: &Stop
wa: Hô&w

en: &Tools
wa: &Usteyes

en: &Up
wa: Diz&eu

en: &View
wa: &Vuwe

en: &Window
wa: &Finiesse

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
wa: <html>Netyî l' båre d' eplaeçmints<br /><br />Neteye li contnou del bår d' eplaeçmint.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
wa: <html>Clitchîz so ç' boton ci po copyî li tecse ou les cayets tchoezis pol moumint eyet les herer e presse-papî do sistinme<br /><br />Çoula l' rind disponibe pol comande <b>Aclaper</b> dins Konqueror eyet des ôtes programes di KDE.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
wa: <html>Clitchîz so ç' boton ci po côper li tecse ou les cayets tchoezis pol moumint eyet les herer e presse-papî do sistinme<br /><br />Çoula l' rind disponibe pol comande <b>Aclaper</b> dins Konqueror eyet des ôtes programes di KDE.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
wa: <html>Moussî e ridant do dzeu<br /><br />Metans, si l' eplaeçmint do moumint est file:/home/%1, adon si vos clitchrîz sol boton, ça vos moennrè e file:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
wa: <html>Potchî<br /><br />Va al pådje k' a stî dnêye dins l' båre d' eplaeçmints.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
wa: <html>Båre d' eplaeçmints<br /><br />Tapez l' adresse d' ene hårdêye ou on mot a cweri.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
wa: <html>Naivyî viè vosse «Pådje Måjhon»<br /><br />Po defini ewou çki ci boton vos amoenne, alez dvins l' <b>Tchuzes -> Apontyî Konqueror -> Djenerå</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
wa: <html>Clitchîz so ç' boton ci po-z aclaper li tecse ou les cayets ki vs avîz bodjî ou copyî e presse-papî do sistinme<br /><br />Çoula rote eto po do tecse copyî ou côpé foû d' ôtes programes di KDE.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
wa: <html>Imprimer l' documint håyné pol moumint<br /><br />Vos åroz on purnea wice ki vs pôroz tchoezi sacwantès tchuzes come li nombe di copeyes a rexhe et kéne sicrirece eployî.<br /><br />Ci purnea dene ossu accès ås siervices sipeciås d' sicrirece KDE come ahiver on fitchî PDF a pårti do documint do moumint.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
wa: <html>Ritcherdjî tos les documints håynés pol moumint dins des linwetes<br /><br />Vos ndè pôrîz aveur dandjî, metans, po rafrister des pådjes waibe k' ont stî candjeyes dispu k' elle ont stî tcherdjeyes, po vey les candjmints.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
wa: <html>Ritcherdjî li documint k' est håyné pol moumint<br /><br />Vos ndè pôrîz aveur dandjî, metans, po rafrister des pådjes waibe k' ont stî candjeyes dispu k' elle ont stî tcherdjeyes, po vey les candjmints.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
wa: <html>Djoker li tcherdjaedje do documint<br /><br />Tos les aberwetaedjes del rantoele seront arestés et Konqueror ni håynêyrè ki çou k' a stî riçût a ç' moumint.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
wa: <qt><b>%1</b> n' est nén valide</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
wa: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Vizité pol dierin côp: %2<br />Vizité pol prumî côp: %3<br />Nombe di vizites: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: @action:button New session]
en: New...
wa: Novea...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
wa: Rilomer...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
wa: Èm dimander pus tård

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
wa: Èn nén rapexhî

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
wa: Rapexhî session

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
wa: Li pus sovint vizitêye

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
wa: Vizité dierinnmint

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
wa: Mostrer l' istwere

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
wa: Relére

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
wa: &Môde di Vuwe

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
wa: Finiesse %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
wa: Dji tchedje...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
wa: Disfacer l' istwere?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
wa: Racertinaedje po clôre les ôtès linwetes

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
wa: Racertinaedje

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
wa: Disfacer les candjmints ?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
wa: Tapez li såme

[ctx: @title:window]
en: History
wa: Istwere

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
wa: Manaedjî les sessions

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
wa: Drovi l' ridant des rmarkes dins des novelès linwetes

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
wa: Rilomer session

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
wa: Rapexhî session?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
wa: Schaper session

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
wa: Li session egzistêye dedja. El sipotchî ?

[ctx: @title:window]
en: Warning
wa: Adviertixhmint

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
wa: Båre di costé pol naiviaedje waibe

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
wa: Disclitchîz les sessions k' vos n' voloz nén k' ele soeyexhe rapexheyes

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
wa: Avou ene vuwe sitatêye, gn a pus moyén di candjî d' ridant. Eployîz avou ene vuwe aloyeye po loukî bråmint des fitchîs dins on seu ridant

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
wa: Ene session avou l' no « %1 » egzistêye dedja, el voloz vs sipotchî podbon?

en: Activate Next Tab
wa: Mete en alaedje li linwete shuvante

en: Activate Previous Tab
wa: Mete en alaedje li linwete di dvant

en: Activate Tab %1
wa: Mete en alaedje li linwete %1

en: Add
wa: Radjouter

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
wa: Radjouter ene novele rawete waibe «%1» a vosse båre di costé?

en: Apple Safari Developers
wa: Programeus do Safari d' Apple

en: Ask confirmation for deleting a file.
wa: Dimander d' racertiner dvant d' disfacer on fitchî.

en: Ask confirmation for move to trash
wa: Dimander racertinaedje po taper å batch

en: Bookmark Toolbar
wa: Båre ås usteyes des rmarkes

en: By &Date
wa: Sol &Date

en: By &Name
wa: Sol &No

en: C&lear History
wa: &Netyî l' istwere

en: C&lose Current Tab
wa: C&lôre li linwete do moumint

en: Canceled.
wa: Rinoncî.

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
wa: Tchoezixhoz çouci si vos vloz k' les cmandes do menu «Disfacer» soeyexhe håynêyes sol sicribanne et dins l' menu do manaedjeu des fitchîs et les menus clitche droet. Vos savoz tofer disfacer les fitchîs si vos l' catchî e wårdant tchôkeye l' tape MAJ cwand vs dimandez del «Taper å batch».

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
wa: Si vs clitchîz cisse boesse ci po deus vuwes pol moens, ces vuwes la seront «aloyeyes».  Do côp, cwand vos candjroz d' ridant dins ene des deus vuwes, l' ôte vuwe si metrè a djoû tote seule po håyner li ridant do moumint.  C' est foirt ahessåve aprume avou deus diferinnès sôres di vuwes, metans: li coxhlaedje des ridants d' on costé, eyet des imådjetes di l' ôte, ou on spepieus håynaedje, ou minme on terminå.

en: Clear Location Bar
wa: Netyî l' båre d' eplaeçmints

en: Close &Other Tabs
wa: Clôre les ô&tes linwetes

en: Close Current Tab
wa: Clôre li linwete do moumint

en: Close View
wa: Clôre vuwe

en: Close the current tab
wa: Clôre li linwete do moumint

en: Closed Items
wa: Cayets cloyous

en: Configure Extensions...
wa: Apontyî les rawetes...

en: Configure Spell Checking...
wa: Apontyî l' coridjrece ortografike...

en: Copy &Files...
wa: Copyî &fitchîs...

en: Copy selected files from %1 to:
wa: Copyî les fitchîs tchoezis di %1 viè:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
wa: Copyî li tecse ou les cayets tchoezis dvins l' presse-papî

en: D&etach Tab
wa: Dis&taetchî linwete

en: Detach Current Tab
wa: Distaetchî l' linwete do moumint

en: Developer
wa: Programeu

en: Developer (AdBlock filter)
wa: Programeu (passete AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
wa: Programeu (moteur di håynaedje HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
wa: Programeu (moteur di håynaedje HTML, livreye d' I/R)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
wa: Programeu (moteur di håynaedje HTML, livreye d' I/R, evironmint d' sayaedje)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
wa: Programeu (moteur di håynaedje HTML, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
wa: Programeu (livreye I/O)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
wa: Programeu (livreye d' I/R, sopoirt d' otintifiaedje)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
wa: Programeu (sopoirt do manaedjeu del såvrité Java,
     eyet des ôtes fels ramidraedjes po sopoirt des apliketes)

en: Developer (Java applet support)
wa: Programeu (sopoirt des apliketes Java)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
wa: Programeu (sopoirt des apliketes Java et ds ôtes ravalés obdjets)

en: Developer (JavaScript)
wa: Programeu (JavaScript)

en: Developer (List views)
wa: Programeu (håynaedje e djivêyes)

en: Developer (List views, I/O library)
wa: Programeu (håynaedje e djivêyes, livreye d' I/R)

en: Developer (Netscape plugin support)
wa: Programeu (sopoirt des tchôke-divins di Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
wa: Programeu (SSL, tchôke-divins di Netscape)

en: Developer (framework)
wa: Programeu (cåde)

en: Developer (framework, parts)
wa: Programeu (cådes, parts)

en: Developer (misc stuff)
wa: Programeu (totes sôres di sacwès)

en: Developer (navigation panel framework)
wa: Programeu (evironmint d' panea d' naiviaedje)

en: Do Not Add
wa: Èn nén radjouter

en: Do not ask again
wa: Èn pus dmander

en: Do you really want to clear the entire history?
wa: Voloz vs po do bon soprimer tote l' istwere?

en: Do you really want to close all other tabs?
wa: Voloz vs po do bon clôre totes les ôtès linwetes?

en: Dump Debug Info
wa: Copyî infôrmåcion d' disbogaedje

en: Enter the parent folder
wa: Moussî e ridant do dzeu

en: Extensions
wa: Rawetes

en: Extra Toolbar
wa: Båre ås usteyes di pus

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
wa: Po ls URL ki loyèt après des fitchîs, drouve li ridant et tchoezixhe li fitchî purade ki drovi l' vraiy fitchî

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
wa: Foirci on ritcherdjaedje di tos les documints håynés pol moumint eyet totes les imådjes ki sont ddins

en: Go
wa: Potchî

en: Graphics/icons
wa: Grafikes/imådjetes

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
wa: Vos savoz controler cial si vs voloz prévey li fitchî dins l' pitit aspitant purnea, cwand vs bodjîz l' sori pa dzeu.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
wa: Vos savoz cial controler si, cwand vs bodjîz l' sori sor on fitchî, vos vloz vey on ptit purnea avou des informåcions di pus so ç' fitchî la

en: Home
wa: Måjhon

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Home Page
wa: Pådje måjhon

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
wa: Si cisse tchuze la est tchoezeye, Konqueror drovrè on noû purnea cwand vs drovîz on ridant, purade ki mostrer çou k' i gn a e ridant el finiesse do moumint.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
wa: Si vraiy, cwand vs drovroz ene session a pårti del divize des sessions, les linwetes seront drovowes divins l' finiesse do moumint.

en: KFM author
wa: Oteur di KFM

en: Kon&queror Introduction
wa: Adrovaedje di Kon&queror

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
wa: Konqueror n' a nén cloyou comifåt. Vôrîz rapexhî les sessions di dvant?

en: L&ocation:
wa: &Eplaeçmint:

en: List available sessions
wa: Fé l' djivêye des sessions k' i gn a

en: Local
wa: Coinrece

en: Location Bar
wa: Båre d' eplaeçmints

en: Location Toolbar
wa: Båre ås usteyes des eplaeçmints

en: Location to open
wa: Eplaeçmint a drovi

en: Lock to Current Location
wa: Serer viè l' eplaeçmint do moumint

en: M&ove Files...
wa: &Bodjî fitchîs...

en: Main Toolbar
wa: Mwaisse båre ås usteyes

en: Manage...
wa: Manaedjî...

en: Maximum number of Closed Items
wa: Nombe macsimom di cayets cloyous

en: Maximum number of history items per view
wa: Nombe macsimom di cayets d' istwere pa vuwe

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
wa: Sôre MIME a eployî po cist URL ci (metans: text/html ou inode/directory)

en: Miscellaneous
wa: Totès sôres

en: Move Tab Left
wa: Bodjî linwete viè l' hintche

en: Move Tab Right
wa: Bodjî linwete viè l' droete

en: Move backwards one step in the browsing history
wa: Bodjî en erî d' onk digré dins l' istwere di foytaedje

en: Move backwards one step in the closed tabs history
wa: Bodjî en erî d' onk digré dins l' istwere des linwetes cloyowes

en: Move forward one step in the browsing history
wa: Bodjî en avant d' onk digré dins l' istwere di foytaedje

en: Move selected files from %1 to:
wa: Bodjî les fitchîs tchoezis di %1 viè:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
wa: Bodjî li tecse ou les cayets tchoezis dvins l' presse-papî

en: Navigate to your 'Home Folder'
wa: Naivyî viè vosse «Ridant Måjhon»

en: Navigate to your 'Home Page'
wa: Naivyî viè vosse «Pådje Måjhon»

en: Navigate to your local 'Home Folder'
wa: Naivyî viè vosse «Ridant Måjhon» locå

en: New &Window
wa: Novele &finiesse

en: Number of Open With items in the File menu
wa: Nombe di cayets Drovi avou el dressêye Fitchî

en: Open a new tab
wa: Drovi ene nouve linwete

en: Open folders in separate windows
wa: Drovi ridants dins d' ôtès fniesses

en: Open in &New Tab
wa: Drovi en ene &novele linwete

en: Open in New &Window
wa: Drovi en ene novele &finiesse

en: Open in New Tab
wa: Drovi dins ene nouve linwete

en: Open in T&his Window
wa: Drovi e &cisse finiesse ci

en: Open tabs inside current window
wa: Drovi des linwetes el finiesse do moumint

en: Open the document in a new tab
wa: Drovi l' documint en ene novele linwete

en: Open the document in a new window
wa: Drovi l' documint èn ene novele finiesse

en: Open the document in current window
wa: Drovi l' documint el finiesse do moumint

en: Open with %1
wa: Drovi avou %1

en: Other Tabs
wa: Ôtès linwetes

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
wa: Pårt a eployî (metans khtml oudon-bén kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
wa: Aclape çou k' i gn a dins l' presse-papî

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
wa: Prétcherdjî po-z eployaedje futeur. Ci môde la n' sopoite nén les URL el roye di comande

en: Preview &in %1
wa: Prévey d&ins %1

en: Print the current document
wa: Imprimer l' documint do moumint

en: Reload all currently displayed document in tabs
wa: Ritcherdjî tos les documints håynés pol moumint dins des linwetes

en: Reload the currently displayed document
wa: Ritcherdjî li documint k' est håyné pol moumint

en: Resend
wa: Revoyî

en: S&end File...
wa: &Evoyî fitchî...

en: Save As...
wa: Schaper eyet rlomer...

en: Search in history
wa: Trover e l' istwere

en: Send &Link Address...
wa: Evoyî adresse do &loyén...

en: Session to open
wa: Session a drovi

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
wa: Definit cisse vuwe come «aloyeye». Ene vuwe aloyeye shût les candjmints di ridants dins des ôtès aloyeyès vuwes.

en: Show %1
wa: Håyner %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
wa: Mostrer l' intrêye del dressêye «Disfacer» ki passe houte li batch ås mannestés

en: Show file tips
wa: Mostrer racsegnes des fitchîs

en: Show previews in file tips
wa: Mostrer prévoeyaedjes ezès racsegnes

en: Split View &Left/Right
wa: Dispårti l' vuwe &hintche/droete

en: Split View &Top/Bottom
wa: Dispårti l' vuwe &dizeu/dizo

en: Stalled
wa: Djoké

en: Standard font
wa: Sitandård fonte

en: Start without a default window, when called without URLs
wa: Enonder sins ene prémetowe finiesse, cwand houkî sins URL

en: Stop loading the document
wa: Djoker li tcherdjaedje do documint

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
wa: Li pådje ki vs sayîz d' vey est l' rizultat di dnêyes d' on formulaire evoyî. Si vs revoyîz les dnêyes, tote accion kel formulaire poirtéve (come trover ou atchter so fyis) serè rfwaite.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
wa: Dj' a l' idêye k' ene sacwè n' va nén dins voste apontiaedje. Vos avoz aloyî Konqueror avou %1, mins i n' sait cwè fé avou cisse sôre di fitchî la.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
wa: Åk n' a nén stî come dji tcherdjive li module %1.
    Vochal li diagnostike:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
wa: Cisse båre ci contént l' lisse des linwetes drovowes pol moumint. Clitchîz so-z ene linwete pol mete en alaedje. Vos ploz ossu eployî des rascourtis taprece po naivyî avå les linwetes. Li tecse sol linwete mostere l' ådvins k' est drovou dvins pol moumint. Metoz vosse sori pa dzeu l' linwete po vey li tite en etir s' il est racourti pask' il est trop grand po s' mete dins l' linwete.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
wa: Çoucial est l' fonte eployeye po håyner l' sicrijhaedje ezès fniesses da Konqueror.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
wa: Vudî l' istwere des cayets cloyous

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
wa: Vuwe des lo&yéns

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
wa: Cisse tchuze cial dit a Konqueror s' i fåt dmander d' racertiner cwand vs divoz disfacer on fitchî sins eployî l' batch ås mannestés. Asteme, les fitchîs disfacés n' såront esse rapexhîs. D' abôrd, il est rcomandé d' leyî ç' racertinaedje èn alaedje.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
wa: Cisse tchuze cial dit a Konqueror s' i fåt dmander on racertinaedje cwand vs tapez l' fitchî å batch ås mannestés (li ridant do batch), ki c' est foirt åjhey del rexhe et l' rapexhî.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
wa: Cisse pådje a des candjmints ki n' ont nén stî evoyîs.
    Clôre li finiesse disfaçrè ces candjmints.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
wa: Cisse pådje a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Ritcherdjî l' pådje disfaçrè ces candjmints.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
wa: Çouci defini l' nombe macsimom di cayets cloyous ki sront wårdés e memwere. Cisse limite ni srè nén passêye houte.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
wa: Cisse linwete a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Clôre les ôtès linwetes disfaçrè ces candjmints.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
wa: Cisse linwete a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Clôre li linwete disfaçrè ces candjmints.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
wa: Cisse linwete a des candjmints ki n' ont nén stî evoyîs.
    Clôre li fniesse disfaçrè ces candjmints.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
wa: Cisse linwete a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Distaetchî l' linwete disfaçrè ces candjmints.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
wa: Cisse linwete a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Ritcherdjî totes les linwetes disfaçrè ces candjmints.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
wa: Cisse vuwe a des candjmints ki n' ont nén stî sormetous.
    Clôre li vuwe disfaçrè ces candjmints.

en: Und&o
wa: Dis&fé

en: Und&o: Closed Tab
wa: Dis&fé: linwete cloyowe

en: Und&o: Closed Window
wa: Dis&fé : finiesse cloyowe

en: Web browser, file manager and document viewer.
wa: Betchteu waibe, manaedjeu d' fitchîs et håyneu d' documints.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
wa: Vos avoz sacwantès linwetes di drovowes dins cisse finiesse chal; estoz seur di voleur cwiter?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
wa: Vos avoz dmandé d' drovi pus ki 20 rmarkes dins des linwetes. Ça pôreut prinde bråmint do tins. Tcheryî pus lon?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
wa: Vosse båre di costé ni rote nén ou n' est nén disponibe. Ene novele intrêye ni pout nén esse radjoutêye.

en: no name
wa: sins no
