okular - en to wa translation catalogue (301 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
wa[0]: On documint d' ene seule pådje a stî tcherdjî.
wa[1]: On documint d' %1 pådjes a stî tcherdjî.

en: "Unique instance" control
wa: Controle « Unike instance »

en: %1 Properties
wa: Prôpietés d' %1

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
wa[0]: %1
    
    Ene rimarke
wa[1]: %1
    
    %2 rimarkes

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
wa: &Schaper « %1 »...

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
wa: Waitroûle %1

en: &Appearance
wa: &Rivnance

en: &Author:
wa: &Oteur:

en: &Bookmarks
wa: &Rimarkes

en: &Color:
wa: &Coleur:

en: &Continuous
wa: &Sins låtchî

en: &Delete
wa: &Disfacer

en: &Edit
wa: &Candjî

en: &Embedded Files
wa: &Ravalés fitchîs

en: &File
wa: &Fitchî

en: &Fonts
wa: &Fontes

en: &General
wa: &Djenerå

en: &Go
wa: &Potchî

en: &Help
wa: &Aidance

en: &Import PostScript as PDF...
wa: &Abaguer PostScript e PDF...

en: &Opacity:
wa: &Opacité:

en: &Open Pop-up Note
wa: &Drovi aspitante note

en: &Orientation
wa: &Ashidaedje

en: &Page:
wa: &Pådje:

en: &Properties
wa: &Prôpietés

en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

en: &Tools
wa: &Usteyes

en: &Trim Margins
wa: &Mådjes des rîles

en: &View
wa: &Vey

en: &View Mode
wa: Môde di &vuwe

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
wa: Fitchî

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
wa: Sourdant: %1

en: *|All Files
wa: *|Tos les fitchîs

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
wa: <b>Clitchîz</b> po drovi on fitchî oudonbén <b>Clitchîz eyet wårdez tchôkî</b> po drovi on fitchî eployî dierinnmint

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
wa: <qt><strong>Aroke di fitchî!</strong> Dji n' sai ahiver l' fitchî timporaire <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
wa: <qt><strong>Aroke di fitchî!</strong> Dji n' sai drovi l' fitchî <nobr><strong>%1</strong></nobr> po disrastrindaedje. Li fitchî n' serè nén tcherdjî.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
wa: <qt><strong>Aroke di fitchî!</strong> Dji n' sai disrastrinde l' fitchî <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Li fitchî n' serè nén tcherdjî.</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
wa: <qt>Dj' a trové pus k' on programe fondmint pol sôre MIME: <br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Tchoezixhoz s' i vs plait li ké eployî:</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
wa: <qt>Ciste aroke si passe sovint sel fitchî est gordé. Si vs voloz esse seur, sayîz d' disrastrinde li fitchî al mwin e vs siervant des usteyes e roye di cmande.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
wa: &Saetchî foû l' fonte

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
wa: &Schaper eyet rlomer...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
wa: <qt>Defini l' comande d' èn aspougneu d' tecse da vosse a enonder.<br />
    Vos ploz mete kékès secwinces, eto:
    <ul>
      <li>%f - li no do fitchî</li>
      <li>%l - li roye do fitchî a awou potchî</li>
      <li>%c - li colone do fitchî a awou potchî</li>
    </ul>
    Si %f n' est nén specifyî, li fitchî srè adon radjouté al comande dinêye.

[ctx: @title:column]
en: Created
wa: Ahivé

[ctx: @title:column]
en: Description
wa: Discrijhaedje

[ctx: @title:column]
en: Modified
wa: Candjî

[ctx: @title:column]
en: Name
wa: No

[ctx: @title:column]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
wa: Ravalés fitchîs

en: About Backend
wa: Åd fwait del bouye di fond

en: Accessibility
wa: Accessibilité

en: Accessibility Reading Aids
wa: Aidance d' accessibilité po lére

en: Add Bookmark
wa: Radjouter ene rimarke

en: Advance to the Next Page
wa: Avancî al pådje shuvante

en: Annotation | %1 Annotations
wa[0]: Anotåcion
wa[1]: %1 anotåcions

en: Annotation Properties
wa: Prôpietés di l' anotåcion

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
wa: Dessiner on poligone (clitchîz sol prumî pont pol clôre)

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
wa: Anotåcion di tecse dins l' fitchî (bodjîz po tchoezi ene redjon)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
wa: Mete on simbole tampon

en: Annotations artwork
wa: Ovraedje grafike des notes

en: Appearance
wa: Rivnance

en: Approved
wa: Asprouvé

en: As Is
wa: Insi

en: Author
wa: Oteur

en: Author: %1
wa: Oteur : %1

en: Back
wa: En erî

en: Backend Selection
wa: Tchoezi l' programe fondmint

en: Bookmark
wa: Rimarke

en: Bookmarks
wa: Rimarkes

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
wa: Dji n' sai trover d' tchôke-divins ki pout apougnî l' documint ki passe.

en: Caret
wa: Cursoe

en: Caret Properties
wa: Prôpietés do cursoe

en: Case Sensitive
wa: Diferince po ptitès et grandès letes

en: Case sensitive
wa: Diferince po ptitès et grandès letes

en: Category
wa: Categoreye

en: Click to begin
wa: Clitchîz pos ataker

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
wa: Clitchîz po drovi on fitchî
    Clitchîz eyet wårdez tchôkî po drovi on fitchî eployî dierinnmint

en: Close
wa: Clôre

en: Close &Find Bar
wa: Clôre li bår di cweraedje

en: Close this note
wa: Clôre cisse note ci

en: Comment
wa: Rawete di tecse

en: Confidential
wa: Sicret

en: Configure Backends
wa: Apontyî les bouyes di fond...

en: Configure Backends...
wa: Apontyî les bouyes di fond...

en: Configure Okular...
wa: Apontyî Okular...

en: Configure Viewer...
wa: Apontyî l' håyneu...

en: Contents
wa: Å dvins

en: Copy Link Address
wa: Copyî l' adresse del hårdêye

en: Copy Text
wa: Copyî tecse

en: Copy forbidden by DRM
wa: Copeye disfindowe pal DRM

en: Copy to Clipboard
wa: Copyî viè l' presse-papî

en: Could not load print preview part
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' pårt di prévoeyaedje d' imprimaedje

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
wa: Dji n' a savou drovi « %1 » po-z î scrire. Fitchî nén schapé.

en: Could not open %1. Reason: %2
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî %1. Vochal li råjhon: %2

en: Could not open the temporary file for saving.
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî timporaire po schaper.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
wa: Dji n' sai rexhe li documint. Li spepieus discrijhaedje di l' aroke est "%1". Rapoirtez on bug a bugs.kde.org, s' i vs plait

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
wa: Dji n' sai rexhe li documint. Aroke nén cnoxhowe. Rapoirtez on bug a bugs.kde.org, s' i vs plait

en: Created
wa: Ahivé

en: Created Okular from KPDF codebase
wa: Ahiva Okular a pårti del båze do côde di KPDF

en: Creator
wa: Ahiveu

en: Departmental
wa: Depårtumintå

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Description:
wa: Discrijhaedje :

en: Draft
wa: Brouyon

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
wa: Dessinez on rectangue åtoû do tecse/di l' imådje a copyî.

en: E&xport As
wa: &Ebaguer come

en: Editor
wa: Aspougneu d' tecse

en: Editor Options
wa: Tchuzes di l' aspougneu

en: Ellipse
wa: Ceke asplati

en: Embedded (subset)
wa: Ravalé (pårts)

en: Embedded: %1
wa: Ravalé: %1

en: End Presentation
wa: Fini prezintaedje

en: End of the document
wa: Difén do documint

en: Enter at least 3 letters to filter pages
wa: Sititchîz pol moens 3 letes po passer al passete les pådjes

en: Execute '%1'...
wa: Enonder « %1 »...

en: Exit Presentation Mode
wa: Moussî foû do môde prezintaedje

en: Experimental
wa: Esperimintå

en: Expired
wa: Espiré

en: File
wa: Fitchî

en: File Attachment
wa: Ataetchmint di fitchî

en: File Attachment Properties
wa: Prôpietés di l' ataetchmint d' fitchî

en: File Size
wa: Grandeu do fitchî

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
wa: Dji n' a savou schaper l' fitchî dins « %1 ». Sayîz del schaper a ene ôte plaece.

en: File not saved.
wa: Fitchî nén schapé.

en: Filter Options
wa: Tchuzes del passete

en: Final
wa: Finå

en: Find Next
wa: Trover shuvant

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
wa: Shuvant

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
wa: Di dvant

[ctx: Find text]
en: F&ind:
wa: &Trover:

en: Find...
wa: Trover...

en: First Page
wa: Prumire pådje

en: Fit &Page
wa: Forrimpli l' &pådje

en: Fit &Width
wa: Al &lårdjeur del pådje

en: Fit Page
wa: Forrimpli l' pådje

en: Fit Width
wa: Al lårdjeur del pådje

en: Follow This Link
wa: Shuvoz ciste hårdêye

en: Font:
wa: Fonte :

en: For Comment
wa: Po scrire des rawetes

en: For Public Release
wa: Po publike cossemaedje

en: Former maintainer
wa: Mintneu di dvant

en: Forward
wa: En avant

en: From current page
wa: A pårti di c' pådje ci

en: Fully embedded
wa: Totafwaitmint ravalé

en: General
wa: Djenerå

en: General Options
wa: Tchuzes djeneråles

en: Geometry
wa: Djeyometreye

en: Geometry Properties
wa: Prôpietés del djeyometreye

en: Go To Page...
wa: Potchî al pådje...

en: Go back to the Previous Page
wa: Raler al pådje di dvant

en: Go to Page
wa: Potchî al pådje

en: Go to This Bookmark
wa: Potchî a cisse rimarke ci

en: Go to page %1
wa: Potchî al pådje %1

en: Go to the place you were after
wa: Potchî al plaece ki vs estîz après

en: Go to the place you were before
wa: Potchî al plaece ki vs estîz dvant

en: Green Highlighter
wa: Vert meteu en evidince

en: Group by Author
wa: Grouper so l' oteur

en: Group by Page
wa: Grouper sol pådje

en: Help
wa: Aidance

en: Highlight
wa: Mete en evidince

en: Image (%1 by %2 pixels)
wa: Imådje (%1 picsels pa %2)

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
wa: Imådje [%1x%2] copieye dins l' presse-papî.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
wa: Imådje [%1x%2] schapêye dins l' fitchî %3.

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
wa: Dj' abague on fitchî PS e PDF (ça pôreut prinde lontins)...

en: Information
wa: Pondants et djondants

en: Inline Note
wa: Note dins l' fitchî

en: Inline Note Properties
wa: Prôpietés del note dins l' fitchî

en: Insert
wa: Sititchî

en: JavaScript Script
wa: Sicripe JavaScript

en: Jump to next match
wa: Potchî å shuvant ki corespond

en: Jump to previous match
wa: Potchî å ci di dvant ki corespond

en: KPDF developer
wa: Programeu po KPDF

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
wa: Wåde li memwere eployeye ossu basse ki c' est possibe. Ni reploye rén. (Po des sistinmes a basse memwere.)

en: Key
wa: Tape

en: Keywords
wa: Mot-clés

en: Last Page
wa: Dierinne pådje

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
wa: di

en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår

en: Match All Words
wa: Corespond a tos les mots

en: Match Any Word
wa: Corespond tolminme ké mot

en: Match Phrase
wa: Corespond al fråze

en: Modified
wa: Candjî

en: Modified: %1
wa: Candjî : %1

en: Modify search behavior
wa: Candjî l' dujhance do cweraedje

en: Moves to the end of the document
wa: Potchî al difén do documint

en: Moves to the next page of the document
wa: Potchî al pådje shuvante do documint

en: Moves to the previous page of the document
wa: Potchî al pådje di dvant do documint

en: Movie
wa: Fime

en: Movie Properties
wa: Prôpietés do fime

en: Name
wa: No

en: New Text Note
wa: Novele note di tecse

en: Next Bookmark
wa: Rimarke shuvante

en: Next Page
wa: Pådje shuvante

[ctx: Next page]
en: Next
wa: Shuvante

en: No
wa: Neni

en: No Bookmarks
wa: Nole rimarke

en: No application found for opening file of mimetype %1.
wa: Dji n' a trové nou programe po drovi l' fitchî del sôre mime %1.

en: No description available.
wa: Nou discrijhaedje.

en: Not Approved
wa: Nén asprouvé

en: Not For Public Release
wa: Nén po publike cossemaedje

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
wa: Okular ni sait nén copyî %1 a l' eplaeçmint specifyî.
    
    Li documint n' egzistêye pus.

en: Okular, a universal document viewer
wa: Okular, en univiersel håyneu di documints

en: Open Document
wa: Drovi on documint

en: Open external file
wa: Drovi dfoûtrin fitchî

en: Options
wa: Tchuzes

en: Options for Presentation Mode
wa: Tchuzes pol môde prezintaedje

en: Original Orientation
wa: Ashidaedje d' oridjinne

en: P&resentation
wa: &Prezintaedje

en: Page %1
wa: Pådje %1

en: Page Size
wa: Grandeu do papî

en: Page of the document to be shown
wa: Pådje do documint a mostrer

en: Pages
wa: Pådjes

en: Pages: %1
wa: Pådjes: %1

en: Paragraph
wa: Hagnon

en: Performance
wa: Performances

en: Performance Tuning
wa: Apontiaedje des performances

en: Plain &Text...
wa: Peur &tecse...

en: Play movie...
wa: Djouwer fime...

en: Play sound...
wa: Djouwer son...

en: Presentation
wa: Prezintaedje

en: Previous Bookmark
wa: Rimarke di dvant

en: Previous Page
wa: Pådje di dvant

[ctx: Previous page]
en: Previous
wa: Di dvant

en: Print Preview
wa: Prévey divant d' imprimer

en: Printing this document is not allowed.
wa: L' imprimaedje di c' documint ci n' nén permetou.

en: Producer
wa: Produjheu

en: Quit
wa: Cwiter

en: Reading font information...
wa: Dji lé les pondants et djondants del fonte...

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
wa: Dji dene on prezintaedje

en: Rectangle
wa: Rectangue

en: Reloa&d
wa: Ritcher&djî

en: Reload the current document from disk.
wa: Ritcherdjî li documint do moumint a pårti del plake.

en: Reloading the document...
wa: Dji rtchedje li documint...

en: Remove Bookmark
wa: Oister l' rimarke

en: Rename Bookmark
wa: Rilomer li rmåke

[ctx: Rotate left]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: Rotate right]
en: Right
wa: Droete

en: S&earch:
wa: C&weri:

en: Save to File...
wa: Schaper dins on fitchî...

en: Scroll Down
wa: Disrôler pa dzo

en: Scroll Up
wa: Disrôler pa dzeu

en: Search for '%1' with
wa: Dji cwire '%1' avou

en: Select text
wa: Tchoezi tecse

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
wa: Tchoezixhoz l' redjon d' zoumaedje. Clitchîz droet po diszoumer.

en: Show Forms
wa: Mostrer formulaires

en: Show bookmarked pages only
wa: Èn mostrer k' les pådjes markêyes

en: Sold
wa: Vindou

en: Sound
wa: Son

en: Sound Properties
wa: Prôpietés do son

en: Speak Current Page
wa: Lére l' pådje do moumint

en: Speak Text
wa: Lére li tecse

en: Speak Whole Document
wa: Lére tot l' documint

en: Stamp
wa: Tampon

en: Stamp Properties
wa: Prôpietés do tampon

en: Start Presentation
wa: Enonder prezintaedje

en: Start the document in presentation mode
wa: Enonder l' documint e môde prezintaedje

en: Stop Speaking
wa: Arester d' lére

en: Strike out
wa: Båré

en: Subject
wa: Sudjet

en: Switch Blackscreen Mode
wa: Passer å môde noere waitroûle

en: Switch Screen
wa: Candjî d' waitroûle

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
wa: Nouk

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
wa: Grafike

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
wa: Trombone

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
wa: Poûssoe

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
wa: Etikete

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
wa[0]: Tecse (1 caractere)
wa[1]: Tecse (%1 caracteres)

en: Text of the new note:
wa: Tecse del novele note:

en: Text to search for
wa: Tecse a cweri après

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
wa: Li documint saye d' enonder on dfoûtrin programe eyet, po vosse såvrité, Okular nel permet nén.

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
wa: Dji n' a nén trové l' programe « ps2pdf », dabôrd Okular ni sait nén abaguer des fitchîs PS eyet ls eployî.

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
wa: I gn a deus façons d' moussî foû do môde prezintaedje, vos ploz soeye-t i tchôkî l' tape ESC, soeye-t i clitchî sol boton po cwiter k' aparexhe cwand on plaece li sori el droete coine al copete. Bén seur, vos ploz passer d' ene finiesse a l' ôte (Alt+TAB prémetou)

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
wa: Ci documint a des ravalés fitchîs. <a href="okular:/embeddedfiles">Clitchîz chal po les vey</a> oudonbén alez a Fitchî -> Ravalés fitchîs.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
wa: Ci documint a des formulaires. Clitchîz sol boton po ls eployî oudonbén siervoz di Vey -> Mostrer formulaires.

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
wa: Tecse OpenDocument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
wa: Ciste hårdêye moenne a ene accion « clôre li documint » ki n' rote nén cwand on s' sieve do ravalé håyneu.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
wa: Ciste hårdêye moenne a ene accion « cwiter l' programe » ki n' rote nén cwand on s' sieve do ravalé håyneu.

en: Thumbnails
wa: Prévoeyaedjes

en: Title
wa: Tite

en: Title: %1
wa: Tite: %1

en: Tools
wa: Usteyes

en: Top Secret
wa: Foû scret

en: Type
wa: Sôre

en: Type:
wa: Sôre :

en: Unable to find the Okular component.
wa: Dji n' a savou trover l' componint Okular.

en: Underline
wa: Sorlignî

en: Unknown File
wa: Fitchî nén cnoxhou

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Unknown font
wa: Fonte nén cnoxhowe

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Welcome
wa: Wilicome

en: Where do you want to save %1?
wa: Wice voloz schaper %1?

en: Yellow Highlighter
wa: Djaene meteu en evidince

en: Yes
wa: Oyi

en: Yes (subset)
wa: Oyi (pårts)

en: Zoom
wa: Zoumer

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
wa: %1 – Prezintaedje

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
wa: Djoker

en: ps2pdf not found
wa: ps2pdf nén trové

[ctx: start the movie playback]
en: Play
wa: Djouwer

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
wa: Hôw
