plasma_engine_weather - en to wa translation catalogue (309 entries)

en: Day
wa: Djoû

en: Night
wa: Nute

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
wa: Vén

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
wa: Lon

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
wa: Sem

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
wa: Dim

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
wa: Dju

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
wa: Mår

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
wa: Mie

[ctx: Short for tonight]
en: nite
wa: nute

en: UK
wa: GB

en: day
wa: djoû

[ctx: visibility]
en: Good
wa: Boune

[ctx: visibility]
en: Moderate
wa: Moyene

[ctx: visibility]
en: Poor
wa: Mwaijhe

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
wa: Nive sorlevêye på vint

[ctx: weather condition]
en: Clear
wa: Clair

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
wa: Enûlé

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
wa: Discrexhantès nûlêyes

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
wa: Toumaedjes å lon

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
wa: Nive sorlevêye hôt på vint

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
wa: Brouhene

[ctx: weather condition]
en: Dust
wa: Poûssire

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
wa: Traitoe d' poûssîre

[ctx: weather condition]
en: Fog
wa: Brouyård

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
wa: Brouheur dilè ståcion

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
wa: Brouyård ki rashî del glaece

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
wa: Ponts d' brouyård

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
wa: Edjalante brouhene

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
wa: Edjalante plouve

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
wa: Toubion enûlé

[ctx: weather condition]
en: Hail
wa: Gruzlaedje

[ctx: weather condition]
en: Haze
wa: Setche brouheur

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
wa: Foite nive sorlevêye på vint

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
wa: Foite nive sorlevêye hôt på vint

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
wa: Foite brouhene

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
wa: Gros gruzlaedje

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
wa: Foirt comaxhaedje di plouve et d' brouhene

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
wa: Foite lavasse di plouve eyet d' nive comaxheyes

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
wa: Lavasse

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
wa: Lavasse di plouve eyet d' nive

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
wa: Grosse drache

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
wa: Foite nive

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
wa: Grossès relêyes di nive

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
wa: Grosse walêye di nive

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
wa: Gros oraedje avou des gurzeas

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
wa: Gros oraedje avou del plouve

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
wa: Cristås d' glaece

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
wa: Relêyes di glaece

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
wa: Crexhantès nûlêyes

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
wa: Pitite brouhene

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
wa: Pitite edjalante brouhene

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
wa: Pitite edjalante plouve

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
wa: Pitite plouve

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
wa: pitite plouve di nive

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
wa: Pitite drache

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
wa: pititès lavasses di plouve

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
wa: Pitite nive

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
wa: Pititès relêyes di nive

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
wa: Pitite walêye di nive

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
wa: On voet ls aloumwers

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
wa: Pår clair

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
wa: Pår avou do solea

[ctx: weather condition]
en: Mist
wa: Brouheur

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
wa: Comaxhaedje di plouve eyet d' brouhene

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
wa: Comaxhaedje di plouve eyet d' walêye di nive

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
wa: Pår enûlé

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
wa: Nén rapoirté

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
wa: Nén ttafwait enûlé

[ctx: weather condition]
en: Rain
wa: Plouve

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
wa: Brouyård di plouve

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
wa: Plouve di nive

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
wa: Plouve eyet nive

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
wa: Drache

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
wa: Brouhene d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
wa: Poûssire ou oraedje di såvlon d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
wa: Brouyård d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
wa: Toumaedjes edjalants d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
wa: Gruzlaedje d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
wa: Plouve d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
wa: Plouve eyet nive d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
wa: Drache d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
wa: Nive d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
wa: Walêye di nive d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
wa: Oraedje d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
wa: Oraedje avou gurzea d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
wa: Oraedje avou foirt gruzlaedje d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
wa: Oraedje avou foite plouve d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
wa: Oraedje avou plouve d' enawaire

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
wa: Oraedje di såvlon ou d' poûssire

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
wa: Foû grand oraedje di såvlon oudonbén d' poûssire

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
wa: Parfond brouyård

[ctx: weather condition]
en: Smoke
wa: Foumire

[ctx: weather condition]
en: Snow
wa: Nive

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
wa: Cristås d' nive

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
wa: Grins d' nive

[ctx: weather condition]
en: Squalls
wa: Grins

[ctx: weather condition]
en: Sunny
wa: Solea

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
wa: Oraedje avou gurzea

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
wa: Oraedje avou del plouve

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
wa: Oraedje avou do såvlon ou del poûssire

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
wa: Oraedje sins toumaedjes

[ctx: weather condition]
en: Tornado
wa: Sitron-d'-pourcea

[ctx: weather condition]
en: Windy
wa: Vint

[ctx: weather condition]
en: clear
wa: clair

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
wa: clair pa côps

[ctx: weather condition]
en: clear sky
wa: clair cir

[ctx: weather condition]
en: cloudy
wa: enûlé

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
wa: enûlé avou gruzlaedje

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
wa: enûlé avou foite nive

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
wa: enûlé avou ptite nive

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
wa: enûlé avou plouve et nive maxheyes

[ctx: weather condition]
en: drizzle
wa: brouhene

[ctx: weather condition]
en: few clouds
wa: kékès nûlêyes

[ctx: weather condition]
en: fog
wa: brouyård

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
wa: brouyård avou del waerglaece

[ctx: weather condition]
en: foggy
wa: brouyård

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
wa: edjalante brouhene

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
wa: edjalante plouve

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
wa: grijhès nûlêyes

[ctx: weather condition]
en: hail
wa: gurzeas

[ctx: weather condition]
en: hail shower
wa: walêye di gurzeas

[ctx: weather condition]
en: hail showers
wa: walêyes di gurzea

[ctx: weather condition]
en: haze
wa: setch brouheur

[ctx: weather condition]
en: hazy
wa: setch brouheur

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
wa: foite brouhene

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
wa: foite edjalante brouhene

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
wa: lavasse

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
wa: foitès lavasses di plouve

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
wa: foite plouve di nive

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
wa: foitès lavasses

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
wa: foitès lavasses

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
wa: foite nive

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
wa: foitès lavasses di nive eyet d' plouve

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
wa: foitès lavasses di nive

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
wa: foitès lavasses di nive

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
wa: gros oraedje di tonire

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
wa: pitite brouhene

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
wa: pitite edjalante plouve

[ctx: weather condition]
en: light rain
wa: pitite plouve

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
wa: pitite lavasse di plouve

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
wa: pitite plouve di nive

[ctx: weather condition]
en: light shower
wa: pitite lavasse

[ctx: weather condition]
en: light showers
wa: pititès lavasses

[ctx: weather condition]
en: light snow
wa: pitite nive

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
wa: pititès lavasses di nive eyet d' plouve

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
wa: pitite lavasse di nive

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
wa: pititès lavasses di nive

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
wa: pitit oraedje di tonire

[ctx: weather condition]
en: mist
wa: brouheur

[ctx: weather condition]
en: misty
wa: brouhinaedje

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
wa: plovinaedje

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
wa: moyene nive

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
wa: nén ttafwait enûlé

[ctx: weather condition]
en: rain
wa: plouve

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
wa: oraedje di såvion

[ctx: weather condition]
en: showers
wa: lavasses

[ctx: weather condition]
en: sleet
wa: plouve et nive maxheyes

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
wa: lavasse di plouve eyet nive maxheyes

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
wa: lavasses di plouve eyet nive maxheyes

[ctx: weather condition]
en: snow
wa: nive

[ctx: weather condition]
en: snow showers
wa: lavasses di nive

[ctx: weather condition]
en: sunny
wa: solea

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
wa: solea pa des côps

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
wa: oraedje di tonire

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
wa: lavasse avou tonire

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
wa: oraedje des tropikes

[ctx: weather condition]
en: white cloud
wa: blanke nûlêye

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
wa: Kékès nûlêyes

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
wa: Kékès nivayes

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
wa: Kékès nivayes comaxheyes avous des relêyes di glaece

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
wa: Kékès nivayes ou draches

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
wa: Kékès nivayes ou lavasses d' oraedje

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
wa: Kékès draches ou nivayes

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
wa: Kékès draches ou crouwès nivayes

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
wa: Kékès draches

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
wa: Kékès draches ou brouhene

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
wa: Kékès draches ou lavasses d' oraedje

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
wa: Kékès draches ou oraedjes

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
wa: Kékès lavasses d' oraedje

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
wa: Kékes oraedjes

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
wa: Kékès crouwès nivayes

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
wa: Kékès crouwès nivayes ou draches

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
wa: On maxhaedje di solea eyet d' nûlêyes

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
wa: Divént des nûlêyes

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
wa: Divént do solea

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
wa: Blizård

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
wa: Poûssire sorlevêye på vint

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
wa: Såvion sorlevé på vint

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
wa: Nive sorlevêye på vint

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
wa: Tchance di brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
wa: Tchance di nivaye

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
wa: Tchance d' edjalante brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
wa: Tchance d' edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
wa: Tchance di plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
wa: Tchance di draches

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
wa: Tchance di plouve/nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
wa: Tchance di nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
wa: Tchance di lavasses di nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
wa: Tchance di brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
wa: Tchance di brouhene maxheye avou del brouhene edjalante

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
wa: Tchance di brouhene maxheye avou del plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
wa: Tchance di brouhene ou d' plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
wa: Tchance di nivayes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
wa: Tchance di nivayes, des côps foites

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
wa: Tchance di nivayes maxheyes avou des relêyes di glaece

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
wa: Tchance di nivayes ou d' relêyes di glaece

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
wa: Tchance di nivayes ou d' draches

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
wa: Tchance di nivayes ou d' oraedjes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
wa: Tchance d' edjalante brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
wa: Tchance d' edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
wa: Tchance d' edjalante plouve maxheye avou del nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
wa: Tchance d' edjalante plouve oudonbén d' plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
wa: Tchance d' edjalante plouve ou d' nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
wa: Tchance di pitite nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
wa: Tchance di pitite nive eyet d' nive sorlevêye på vint

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
wa: Tchance di pitite nive maxheye avou del brouhene edjalante

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
wa: Tchance di pitite nive maxheye avou des relêyes di glaece

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
wa: Tchance di pitite nive maxheye avou del plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
wa: Tchance di pitite nive maxheye avou di l' edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
wa: Tchance di pitite nive ou d' relêyes di glaece

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
wa: Tchance di ledjire nive ou plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
wa: Tchance di pitite crouwe nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
wa: Tchance di plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
wa: Tchance di plouve, des côps foite

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
wa: Tchance di plouve maxheye avou del nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
wa: Tchance di plouve ou d' brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
wa: Tchance di plouve ou d' edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
wa: Tchance di plouve ou d' nive

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
wa: Tchances di draches ou nivayes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
wa: Tchances di draches ou frexhès nivayes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
wa: Tchances di gros oraedjes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
wa: Tchances di draches

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
wa: Tchances di draches, des côps foites

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
wa: Tchances di draches, des côps foites, ou di lavasses d' oraedje

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
wa: Tchances di draches, des côps foites, ou d' oraedjes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
wa: Tchances di lavasses ou d' brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Cold
wa: Froed

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
wa: Sipès brouyård

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
wa: Motoit del brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
wa: Motoit del nivaye

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
wa: Edjalante brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
wa: Motoit di l' edjalante brouhene

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
wa: Edjalant brouyård

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
wa: Edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
wa: Motoit di l' edjalante plouve

[ctx: weather forecast]
en: Haze
wa: Setche brouheur

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
wa: Lavasse

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
wa: Foite nive

[ctx: weather forecast]
en: Hot
wa: Tchôd

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
wa: Brouyård di glaece

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
wa: Crexhantès nûlêyes

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
wa: Pår clair

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
wa: Pår enûlé

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
wa: Pår do solea

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
wa: Nén ttafwait enûlé

[ctx: weather forecast]
en: Rain
wa: Plouve

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
wa: Motoit del plouve

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
wa: Draches

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
wa: Motoit des draches

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
wa: Plouve/nive

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
wa: Motoit del plouve/nive

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
wa: Plouve et nive maxheyes

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
wa: Motoit del nive

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
wa: Lavasses di nive

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
wa: Motoit des lavasses di nive

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
wa: Solea

[ctx: weather forecast]
en: clear
wa: clair

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
wa: clair pa des côps

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
wa: clair cir

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
wa: enûlé

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
wa: enûlé avou gurzea

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
wa: enûlé avou foite nive

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
wa: enûlé avou ptite nive

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
wa: enûlé avou plouve et nive maxheyes

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
wa: brouhene

[ctx: weather forecast]
en: fog
wa: brouyård

[ctx: weather forecast]
en: foggy
wa: brouyård

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
wa: grijhe nûlêye

[ctx: weather forecast]
en: hail
wa: gruzlaedje

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
wa: lavasse di gurzea

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
wa: lavasses di gurzea

[ctx: weather forecast]
en: hazy
wa: setch brouheur

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
wa: lavasse

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
wa: foite lavasse di plouve

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
wa: foite lavasse

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
wa: foitès lavasses

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
wa: foite nive

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
wa: foite lavasse di nive

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
wa: foitès lavasses di nive

[ctx: weather forecast]
en: light rain
wa: pitite plouve

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
wa: pitite lavasse di plouve

[ctx: weather forecast]
en: light shower
wa: pitite lavasse

[ctx: weather forecast]
en: light showers
wa: pititès lavasses

[ctx: weather forecast]
en: light snow
wa: pitite nive

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
wa: pitite lavasse di nive

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
wa: pititès lavasses di nive

[ctx: weather forecast]
en: mist
wa: brouheur

[ctx: weather forecast]
en: misty
wa: brouhinaedje

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
wa: nén ttafwait enûlé

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
wa: oraedje di såvion

[ctx: weather forecast]
en: sleet
wa: plouve et nive maxheyes

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
wa: lavasse di plouve et nive maxheyes

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
wa: lavasses di plouve et nive maxheyes

[ctx: weather forecast]
en: sunny
wa: solea

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
wa: solea pa des côps

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
wa: lavasse avou tonire

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
wa: oraedje des tropikes

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
wa: blanke nûlêyes
