pluma 1.25.3 - en to wa translation catalogue (270 entries)

en:   Ln %d, Col %d
wa:   roye %d, colone %d

en: (Empty)
wa: (Vude)

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
wa: Ene fonte da vosse ki srè eployeye pol zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî li prémetowe fonte» est disclitcheye.

en: A_vailable encodings:
wa: Ecôdaedjes k' i gn _a:

en: About this application
wa: Åd fwait di ç' programe chal

en: Active plugins
wa: Tchôke-divins en alaedje

en: Add w_ord
wa: Radjouter _mot

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: All Text Files
wa: Tos les fitchîs tecses

en: Anchor
wa: Anke

en: Arabic
wa: Arabe

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Available Tag Lists
wa: Djivêyes des etiketes k' i gn a

en: Available formats
wa: Cognes k' i gn a

en: Background color
wa: Coleur di fond

en: Baltic
wa: Baltike

en: Bold
wa: Cråssès letes

en: Brackets ()
wa: Åtchetes ()

en: Brackets []
wa: Cwårêyes åtchetes []

en: Brackets {}
wa: Crolêyes åtchetes {}

en: Bytes
wa: Octets

en: Celtic
wa: Gayel

en: Central European
wa: Urope cintråle

en: Cha_nge
wa: _Candjî

en: Change A_ll
wa: Candjî _totafwait

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
wa: Les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.

en: Characters (no spaces)
wa: Caracteres (sins les vudes)

en: Characters (with spaces)
wa: Caracteres (avou les vudes)

en: Check Spelling
wa: Coridjî ortografeye

en: Check spelling
wa: Coridjî ortografeye

en: Checks the spelling of the current document.
wa: Verifeye l' ortografeye do documint do moumint.

en: Chinese Simplified
wa: Chinwès simplifyî

en: Chinese Traditional
wa: Chinwès tradicionel

en: Close _without Saving
wa: Clôre _sins schaper

en: Close all open files
wa: Clôre tos les fitchîs drovous

en: Close the current file
wa: Clôre ci fitchî chal

en: Configure date/time plugin
wa: Apontyî li tchôke-divins di stitchaedje del date et l' eure

en: Configure the application
wa: Apontyî li programe

en: Copy the selection
wa: Copyî li tchuze

en: Create Backup Copies
wa: Fé des copeyes di såvrité

en: Create a _backup copy of files before saving
wa: Fé ene copeye di _såvrité des fitchîs dvant delzès schaper

en: Create a new document
wa: Fé on novea documint

en: Cu_t
wa: Cô_per

en: Current Locale (%s)
wa: Locåle do moumint (%s)

en: Cut the selection
wa: Côper li tchuze

en: Cyrillic
wa: Cirilike

en: Cyrillic/Russian
wa: Cirilike/Rûsse

en: Cyrillic/Ukrainian
wa: Cirilike/Oucrinnyin

en: Delete the selected text
wa: Disfacer li tchoezi tecse

en: Direction
wa: Direccion

en: Disabled
wa: Dismetou

en: Display
wa: Håynaedje

en: Display Line Numbers
wa: Håyner les limeros di roye

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
wa: Voloz vs sayî di mete e s' plaece li ci ki vos schapez pol moumint?

en: Document Statistics
wa: Sitatistikes do documint

en: Documents
wa: Documints

en: E_ncodings shown in menu:
wa: Ecôdaedjes _håynés e menu:

en: Edit text files
wa: Asspougnî des fitchîs tecses

en: Editor
wa: Aspougneu

en: Editor Font
wa: Fonte po l' aspougneu

en: Editor _font:
wa: _Fonte po l' aspougneu:

en: Encoding:
wa: Ecôdaedje:

en: Encodings shown in menu
wa: Ecôdaedjes mostrés e menu

en: File: %s
wa: Fitchî: %s

en: Find
wa: Trover

en: Find Ne_xt
wa: Trover _shuvant

en: Find Pre_vious
wa: Trover di _dvant

en: Font
wa: Fonte

en: Font & Colors
wa: Fontes et coleurs

en: Fonts
wa: Fontes

en: Footnote
wa: Pînote

en: Function exp
wa: Fonccion exp (espôzant)

en: Function log
wa: Fonccion log (logarite)

en: Function log10
wa: Fonccion log10

en: Function sine
wa: Fonccion sinus

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: Go to _Line...
wa: Potchî al _roye...

en: Go to a specific line
wa: Potchî å limero di roye specifyî

en: Greek
wa: Grek

en: Greek alpha
wa: Lete greke alfa

en: Greek beta
wa: Lete greke beta

en: Greek epsilon
wa: Lete greke epsilon

en: Greek gamma
wa: Lete greke gama

en: Greek lambda
wa: Lete greke lamda

en: Greek rho
wa: Lete greke rô

en: Greek tau
wa: Lete grek taw

en: Header 0 (chapter)
wa: Tistire 0 (tchaptrê)

en: Header 0 (chapter*)
wa: Tiestire 0 (tchaptrê sins limero)

en: Header 1 (section)
wa: Tiestire 1 (seccion)

en: Header 1 (section*)
wa: Tiestire 1 (seccion sins limero)

en: Header 2 (subsection)
wa: Tiestire 2 (dizo-seccion)

en: Header 2 (subsection*)
wa: Tiestire 2 (dizo-seccion sins limero)

en: Header 3 (subsubsection)
wa: Tiestire 3 (dizo-dzo-seccion)

en: Header 3 (subsubsection*)
wa: Tiestire 3 (dizo-dzo-seccion sins limero)

en: Header 4 (paragraph)
wa: Tiestire 4 (hagnon)

en: Header Font for Printing
wa: Fonte po l' imprimaedje des tiestires

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Hebrew Visual
wa: Ebreu vizuwel

en: Height
wa: Hôteu

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
wa: Ci cisse valixhance chal est metowe a zero (0), adon nou limero d' roye ni srè metou å moumint d' l' imprimaedje. Si l' valixhance est diferinne di zero, pluma metrè l' limero del roye totes les dnêyès royes. (eg: si l' valixhance est «15», les limeros d' roye sront håynés totes les cwénze royes).

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
wa: Si vos n' schapez nén vos documints, tos vos candjmints seront pierdous.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
wa: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.

en: Image
wa: Imådje

en: In_sert Date and Time...
wa: _Sititchî li date et l' eure...

en: Insert Date and Time
wa: Sititchî li date et l' eure

en: Insert Date/Time
wa: Sititchî li date et l' eure

en: Insert current date and time at the cursor position
wa: Sititche l' eure et l' date do moumint a l' eplaeçmint do cursoe

en: Insert spaces
wa: Sititchî des espåces

en: Inserted text
wa: Tecse sititchî

en: Inserts current date and time at the cursor position.
wa: Sititche l' eure et l' date do moumint a l' eplaeçmint do cursoe.

en: Italic text
wa: Clintcheyès letes

en: Item
wa: Elemint

en: Item with label
wa: Elemint avou etikete

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Korean
wa: Corêyin

en: Label
wa: Etikete

en: Language code
wa: Côde do lingaedje

en: Language:
wa: Lingaedje:

en: Languages
wa: Lingaedjes

en: Latex - Tags
wa: Etiketes LaTeX

en: Leave fullscreen mode
wa: Cwiter l' môde forrimplixhaedje del waitroûle

en: Line Wrapping Mode
wa: Môde côpaedje di royes

en: Lines
wa: Royes

en: Link color
wa: Coleur do loyén

en: List description
wa: Discrijhaedje di djivêye

en: List enumerate
wa: Djivêye a limeros

en: List itemize
wa: Djivêye a boles

en: MIME Type:
wa: Sôre MIME:

en: Maximum Recent Files
wa: Dierins fitchîs macsimom

en: Name
wa: No

en: Name:
wa: No:

en: Nordic
wa: Nôrdike

en: Open
wa: Drovi

en: Open '%s'
wa: Drovi «%s»

en: Open a file
wa: Drovi on fitchî

en: Open the pluma manual
wa: Drovi li manuel di pluma

en: Page %N of %Q
wa: Pådje %N di %Q

en: Paragraph
wa: Hagnon

en: Paste the clipboard
wa: Aclaper çu k' i gn a e tchapea emacralé

en: Pick the editor font
wa: Tchoezixhoz l' coleur pol tecse

en: Plugins
wa: Tchoûke-didins

en: Pr_eferences
wa: Pr_eferinces

en: Preferences
wa: Preferinces

en: Print
wa: Imprimer

en: Print Header
wa: Imprimer les tiestires

en: Print Line Numbers
wa: Imprimer les limeros des royes

en: Print preview
wa: Vey divant

en: Printing Line Wrapping Mode
wa: Môde di côpaedje des royes po l' imprimaedje

en: Question
wa: Kesse

en: Quit the program
wa: Moussî foû do programe

en: Range
wa: Fortchete

en: Replace
wa: Mete el plaece

en: Replace All
wa: Replaecî ttafwait

en: Replace _All
wa: Mete el plaece _tot costé

en: Replace _with:
wa: Replaecî _avou:

en: Revert to a saved version of the file
wa: Rivni a ene modêye dedja schapêye do fitchî

en: Romanian
wa: Roumin

en: Root
wa: Raecene

en: Rows
wa: Royes

en: S_elect the documents you want to save:
wa: _Tchoezixhoz les documints ki vos vloz schaper

en: S_ort...
wa: _Relére...

en: Save
wa: Schaper

en: Save _As...
wa: Schaper et r_lomer...

en: Save all open files
wa: Schaper tos les fitchîs drovous

en: Save the current file
wa: Schaper li fitchî do moumint

en: Save the current file with a different name
wa: Schaper ci fitchî ci dzo on novea no

en: Scrollbar
wa: Bår acinseur

en: Search backwards for the same text
wa: Cweri en erî après li minme tchinne

en: Search for and replace text
wa: Cweri après ene tchinne eyet l' replaecî

en: Search for text
wa: Cweri après ene tchinne

en: Search forwards for the same text
wa: Cweri en avant après li minme tchinne

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select the _language of the current document.
wa: Defini l' _lingaedje do documint do moumint.

en: Select the entire document
wa: Tchoezi tot l' documint en etir

en: Select the group of tags you want to use
wa: Tchoezixhoz li groupe d' etiketes ki vos vloz eployî

en: Selected
wa: Tchoezi

en: Set language
wa: Defini lingaedje

en: Set the language of the current document
wa: Metoz l' lingaedje do documint do moumint

en: Shape
wa: Cogne

en: Size
wa: Grandeu

en: Small text style
wa: Stîle po les ptits tecses

en: Sort
wa: Relére

en: Sound
wa: Son

en: Source
wa: Sourdant

en: South European
wa: Urope nonnrece

en: Strike-through text
wa: Tecse båré

en: Strike-through text style
wa: Stîle pol tecse båré

en: Subscript
wa: Dizo l' roye

en: Superscript
wa: Dizeu l' roye

en: Syntax Highlighting
wa: Metaedje e valeur del sintacse

en: Tab Size
wa: Grandeu des linwetes

en: Table
wa: Tåvlea

en: Tag list
wa: Djivêye des etiketes

en: Tags
wa: Etiketes

en: Text
wa: Tecse

en: Text Editor
wa: Aspougneu di tecse

en: Text color
wa: Coleur pol tecse

en: Thai
wa: Taylandès

en: The document is empty.
wa: Li documint est vude.

en: The file is too big.
wa: Li fitchî est pår trop grand.

en: Title
wa: Tite

en: Toolbar Buttons Style
wa: Stîle des botons delk bår di botons

en: Toolbar is Visible
wa: Bår ås usteyes veyåve

en: Turkish
wa: Turk

en: URL
wa: Hårdêye

en: Underlined text style
wa: Stîle pol tecse sorlignî

en: Undo the last action
wa: Disfé li dierinne accion

en: Unicode
wa: Unicôde

en: Unicode (UTF-8)
wa: Unicôde (UTF-8)

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Use Default Font
wa: Eployî li prémetowe fonte

en: User dictionary:
wa: Motî di l' uzeu:

en: Value
wa: Valixhance

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: View
wa: Vey

en: Visited link color
wa: Coleur po les hårdêyes dedja vizitêyes

en: Western
wa: Urope di l' ouwess

en: Width
wa: Lårdjeu

en: Windows
wa: Purneas

en: Words
wa: Mots

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _Add
wa: _Radjouter

en: _Autosave files every
wa: Schaper _otomaticmint li fitchî do moumint tos les

en: _Body:
wa: _Coir:

en: _Close
wa: _Clôre

en: _Close All
wa: _Clôre totafwait

en: _Contents
wa: Å d_vins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Description
wa: _Discrijhaedje

en: _Display line numbers
wa: _Håyner les limeros di roye

en: _Document Statistics
wa: Sitatistikes do _documint

en: _Documents
wa: _Documints

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _Encoding
wa: _Ecôdaedje

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Find...
wa: _Trover...

en: _Fullscreen
wa: _Forrimpli l' waitroûle

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Insert
wa: _Sititchî

en: _Line numbers:
wa: Limeros des _royes:

en: _More...
wa: _Co des ôtes...

en: _New
wa: _Novea

en: _Open
wa: _Drovi

en: _Open...
wa: _Drovi...

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Print...
wa: _Imprimer...

en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: _Redo
wa: _Rifé

en: _Reload
wa: _Ritcherdjî

en: _Replace
wa: _Mete el plaece

en: _Replace...
wa: _Replaecî...

en: _Restore Default Fonts
wa: _Rimete les prémetowès fontes

en: _Revert
wa: _Rivni en erî

en: _Save
wa: _Schaper

en: _Save All
wa: _Schaper totafwait...

en: _Search
wa: C_weri

en: _Search for:
wa: _Cweri après:

en: _Statusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: _Tab width:
wa: Lårdjeu des _tabulåcions:

en: _Toolbar
wa: Bår ås _usteyes

en: _Tools
wa: _Usteyes

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _Update
wa: _Mete a djoû

en: _View
wa: _Vey

en: _Wrap around
wa: Môde _côpaedje di roye

en: _minutes
wa: _munutes

[ctx: language]
en: Default
wa: Prémetou

en: lines
wa: royes

en: parent
wa: parint
