marco 1.25.0 - en to xh translation catalogue (266 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
xh: "%s" funyenwe kwidatabase yesimo asiloxabiso elisebenzayo kwisidibanisi-qhosha "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
xh: "%s" ifunyenwe kwidatabase yesimo asiloxabiso elisebenzayo kwisilungisi seqhosha lemouse

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo logqaliselo

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo lobungakanani

en: "%s" is not a valid value for state attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo lwemeko

en: %g milliseconds to draw one window frame
xh: %g milisekondi ukuzoba isakhelo esinye sefestile

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
xh: (Awuzalisekiswanga) Ukwehla usenyuka kusebenza ngokweenkqubo ingezizo iifestile

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
xh: <%s> igeometry "%s" ayichazwanga

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
xh: <%s> kufuneka ichaze igeometry okanye unozala onegeometry

en: <%s> name "%s" used a second time
xh: <%s> igama "%s" elisetyenziswe okwesibini

en: <%s> parent "%s" has not been defined
xh: <%s> umzali "%s" akachazwanga

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
xh: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> kufuneka ichazwe kwesi sitayili sefreym

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
xh: <marco_session> ukubalelwa okuboniweyo kodwa sele siyenzile iseshini ye-ID

en: A style called "%s" has not been defined
xh: Ubume obaziwa "%s" abuchazwanga

en: Action on title bar double-click
xh: Inyathelo kwititle bar, cofa kabini

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
xh: I-Alpha kufuneka ibe phakathi ko-0.0 (ingabonakali) no-1.0 (ibe ngqindilili ngokupheleleyo), ibingu- %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
xh: Ixabiso le-alpha "%s" kumbala odityanisiweyo alikho phakathi ko-0.0 no-1.0

en: Alt
xh: I-Alt

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
xh: I-engile kufuneka ibe phakathi ko-0.0 no-360.0, ibingu-%g

en: Arrangement of buttons on the titlebar
xh: Amalungiselelo amaqhosha kwi-titlebar

en: Aspect ratio "%s" is unknown
xh: Izinga lengqiqo "%s" alaziwa

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
xh: Uphawu "%s" alusebenzi kwisiqalelo <%s> kule mo

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
xh: Ulwabelo "%s" luphindwe kabini kwinto enye <%s>

en: Automatically raises the focused window
xh: Inyusa ngokuzenzekelayo ifestile ekuqwalaselwe kuyo

en: Bar
xh: Ibar

en: Benchmark
xh: Umlinganiselo

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
xh: Ifomathi yokudibana yi- "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" ayifaneleki kwifomathi

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
xh: Amaxabiso e-Boolean kufuneka "true" okanye "false" hayi "%s"

en: Border
xh: Umda

en: Border "%s" is unknown
xh: Umda "%s" awaziwa

en: Border-only window
xh: Ifestile engumda kuphela

en: Bug in window manager:
xh: Isiphene kumlawuli wefestile:

en: Button Layouts
xh: Uyilo lwamaQhosha

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
xh: Izinga lomba wamaqhosha %g alifanelekanga

en: Button layout test %d
xh: Uvavanyo lweqhosha %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwintwana <button> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwinto <menu_icon> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwintwana <piece> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: Close Window
xh: Vala i-Window

en: Close window
xh: Vala ifestile

en: Commands to run in response to keybindings
xh: Imiyalelo eqhutywa xa kuphendulwa izidibanisi-qhosha

en: Constant "%s" has already been defined
xh: Isixa "%s" sele sichaziwe

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe umsebenzisi ongaziwa ekuqaleni kwala magama: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe unobumba '%s' ongavumelekanga

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe inombolo yenqaku elibhabhayo '%s' elingenakwahlulwa

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe i-integer '%s' engenokohlulwa

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
xh: Intetho elungelelanisiweyo akubonakali inabasebenzisi okanye ii-operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
xh: Intetho elungelelanisiweyo iphele kumsebenzisi ingeyiyo i-operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
xh: Intetho elungelelanisiweyo enesivakalisi esiphakathi kwesinye esikufuphi nezingavulekanga

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
xh: Intetho elungelelanisiweyo enesivakalisi esiphakathi kwesinye esivulekileyo nesingavalekanga

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
xh: Intetho elungelelanisiweyo ine operand apho umsebenzisi wayelindeleke khona

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
xh: Intetho elungelelanisiweyo enokuguqu-guquka okungaziwayo okanye ukungaguquki "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
xh: Intetho elungelelanisiweyo inomsebenzisi "%s" apho i-operand yayilindeleke khona

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
xh: Intetho elungelelanisiweyo inomsebenzisi "%c" olandela umsebenzisi "%c" ngaphandle kwe-operand phakathi kwabo

en: Coordinate expression results in division by zero
xh: Intetho elungelelanisiweyo ibangela ulwahlulo ngozero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
xh: Intetho elungelelanisiweyo izama ukusebenzisa i-mod operator kwinani lenqaku elibhabhayo

en: Coordinate expression was empty or not understood
xh: Intetho elungelelanisiweyo ibingenanto okanye ingaqondwa

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
xh: Ayikwazi kufumana ukhetho lomlawuli wefestile kwiscreen %d somboniso "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
xh: Ayikwazi kwenza uvimba weefayili '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
xh: Ayikwazi kuvula ifayili yeseshini '%s' kubhalo: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
xh: Ayikwazi ukwahlula ngezijungqe "%s" njengenani lenqaku elibhabhayo

en: Could not parse "%s" as an integer
xh: Ayikwazi kwahlula ngezijungqe "%s" njengenani elipheleleyo

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
xh: Ayikwazi kwahlula ixabiso le-alpha "%s" kumbala odityanisiweyo

en: Could not parse color "%s"
xh: Ayikwazi kwahlula umbala "%s"

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
xh: Ayikwazi kwahlula ukhuhleko "%s" kumbala okhuhliweyo

en: Could not release screen %d on display "%s"
xh: Ayikwazi kukhupha iscreen %d kumboniso "%s"

en: Ctrl
xh: I-Ctrl

en: Current theme
xh: Umxholo wangoku

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
xh: Libazisa ngokweemilisekondi kunyuso oluzenzekelayo

en: Desktop
xh: I-desktop

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
xh: Imisa ukuba iinkqubo zekhompyutha okanye inkqubo ingadala ii-'beeps' ezivakalayo; zingasetyenziswa ngokusebenzisana 'nentsimbi evakalayo' ukuvumela ii-'beeps' ezithuleyo.

en: Dialog Box
xh: Ibhokisi yoNxibelelwano

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
xh: Ayisiqondanga isalathisi "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
xh: Aliqondeki icandelo lombala "%s" kubalulo lombala

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
xh: Ayiluqondanga uhlobo logcwaliso "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
xh: Ayikuqondanga ukukhuhleka "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
xh: Ayiqondekanga imeko "%s" yento <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
xh: Ayiqondekanga imeko "%s" kubalulo lombala

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
xh: Ayikwazanga kuqonda oonobumba abarhuqayo "%s" kwistring "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
xh: Ayiliqondanga ixabiso "%s" lohlobo lokuthambeka

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
xh: Yenza zingasebenzi iimpawu ezingalunganga ezifuneka kwiinkqubo ezindala okanye ezophukileyo

en: Distance "%s" is unknown
xh: Umgama "%s" awaziwa

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
xh: Kutsalwe %d iifreym %g kwicala lomxhasi iisekondi (%g imilisekondi kwisakhelo ngasinye) kunye %g iisekondi kwixesha lekloko yodonga ukuquka oovimba beseva X (%g imilisekondi kwisakhelo nganye)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
xh: Isiqalelo <%s> asivumelekanga ngaphantsi <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
xh: Isiqalelo <%s> asivumelekanga ngaphakathi kwe <%s> isiqalelo

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi <constant> kwento

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwe-distance/border/aspect_ratio kwinto

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwento yomsebenzi olinganayo

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwenkcazelo ye-name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
xh: Yenza iNtsimbi eVakalayo isebenze

en: Error closing session file '%s': %s
xh: Impazamo kwifayili yeseshini yovalo '%s': %s

en: Error loading theme: %s
xh: Impazamo kufako lomxholo: %s

en: Error writing session file '%s': %s
xh: Impazamo kwifayili yeseshini yobhalo '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
xh: Ayikwazi ku-fdopen() ifayili yelog %s: %s

en: Failed to get hostname: %s
xh: Ayikwazi kufumana igama lomququzeleli: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
xh: Ayiphumeleli ukufaka umxholo "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
xh: Ayikwazi ukuvula umboniso we-X Window System '%s'

en: Failed to open debug log: %s
xh: Ayikwazi ukuvula idebug log: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
xh: Ayikwazi ukwahlula ngezijungqe ifayili yeseshini egciniweyo: %s

en: Failed to restart: %s
xh: Ayikwazi kuqala kwakhona: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
xh: Ayiphumeleli ukuskena uvimba weefayili zemixholo: %s

en: Fake menu item %d
xh: Ulandelo lwemenyu olungachanekanga %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
xh: Isakhelo se-geometry ayibaluli ubungakanani bamaqhosha

en: Frame style already has a button for function %s state %s
xh: Isitayili sobume sele sineqhosha kumsebenzi %s kwimeko %s

en: Frame style already has a piece at position %s
xh: Isitayile sobume sele sikhona sinesuntswana kwindawo %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
xh: Ubalulo lombala we-GTK kufuneka ube nesibiyeli esikufuphi emva kwemeko, umz. gtk:fg[NORMAL] apho u-QHELEKILEYO eyimeko; alunokwahlula njengezijungqe "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
xh: Ubalulo lombala we-GTK kufuneka ube nemeko kwizibiyeli, umz. gtk:fg[NORMAL] apho u-QHELEKILEYO eyimeko; alunokwahlula njengezijungqu "%s"

en: Gradients should have at least two colors
xh: Ukuthambeka kufuneka kube nemibala emibini ubuncinane

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
xh: Ukuba kuyinene, sukuyihoya i-titlebar_font, sebenzisa ifonti yenkqubo esemgangathweni kwizihloko zefestile.

en: If true, trade off usability for less resource usage
xh: Ukuba kuyinene, rhwebisa ngosetyenziso kusetyenziso loovimba olungaphantsi

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
xh: Ukuquka draw_ops "%s" apha kuya kuyila isalathisi sesetyhula

en: Integer %ld is too large, current max is %d
xh: I-Integer %ld inkulu kakhulu, ubukhulu yi-%d

en: Integer %ld must be positive
xh: I-Integer %ld kufuneka ichaneke

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
xh: Isikali sesihloko asisebenzi "%s" (kufuneka sibe sesinye se- xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Large Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiKhulu

en: Line %d character %d: %s
xh: Umgca %d uphawu %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
xh: Umxholo ofakiwe "%s" nge- %g sekondi

en: Lower window below other windows
xh: Thoba ifestile ngaphantsi kwezinye iifestile

en: Ma_ximize
xh: Ya_ndisa

en: Make X calls synchronous
xh: Yenza i-X calls zihambe ngexesha elinye

en: Marco
xh: Imarco

en: Marco was compiled without support for verbose mode
xh: I-Marco yaqulunqwa ngaphandle kwenkxaso kwimowdi yeverbose

en: Maximize Window
xh: Yandisa iFestile

en: Maximize window
xh: Yandisa ifestile

en: Maximize window horizontally
xh: Yandisa ifestile ngokuthe tyaba

en: Maximize window vertically
xh: Yandisa ifestile ngokuthe nkqo

en: Mi_nimize
xh: Nci_phisa

en: Minimize Window
xh: Nciphisa iFestile

en: Minimize window
xh: Nciphisa ifestile

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
xh: Ilahlekile <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
xh: Isihloko seBhokisi yoNxibelelwano

en: Modifier to use for modified window click actions
xh: Isilungisi sokusetyenziswa kumanyathelo okucofa kwifestile elungisiweyo

en: Move backward between panels and the desktop immediately
xh: Hambela ngasemva phakathi kweendawo zolawulo nedesktop ngokukhawuleza

en: Move between panels and the desktop immediately
xh: Hambela phakathi kweendawo zolawulo nedesktop ngokukhawuleza

en: Move between windows immediately
xh: Hambela phakathi kweefestile ngokukhawuleza

en: Move to Another _Workspace
xh: Shenxisela Kwesinye _Isithuba sokusebenzela

en: Move to Workspace R_ight
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela e_Kunene

en: Move to Workspace _Down
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela eP_hantsi

en: Move to Workspace _Left
xh: Shenxisela kwiNdawo yoSebenzela _eKhohlo

en: Move to Workspace _Up
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela e_Phezulu

en: Move window
xh: Hambisa ifestile

en: Move window one workspace down
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela ibenye ukwehla

en: Move window one workspace to the left
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela ibenye ukuya ekhohlo

en: Move window one workspace to the right
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela benye ukuya ekunene

en: Move window one workspace up
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela benye ukuya phezulu

en: Move window to workspace 1
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 1

en: Move window to workspace 10
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 10

en: Move window to workspace 11
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 11

en: Move window to workspace 12
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 12

en: Move window to workspace 2
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 2

en: Move window to workspace 3
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 3

en: Move window to workspace 4
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 4

en: Move window to workspace 5
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 5

en: Move window to workspace 6
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 6

en: Move window to workspace 7
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 7

en: Move window to workspace 8
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 8

en: Move window to workspace 9
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 9

en: Name of workspace
xh: Igama lendawo yokusebenzela

en: No "%s" attribute on element <%s>
xh: Akukho "%s" phawu kwisiqalelo <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
xh: Akukho <%s> miselo lomxholo "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
xh: Akukho <draw_ops> ebiziweyo "%s" echaziweyo

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
xh: Akukho <draw_ops> negama "%s" lichaziwe

en: No command %d has been defined.
xh: Akukho myalelo %d othe wachazwa.

en: No draw_ops provided for button
xh: Akukho draw_ops ezinikezelwe kwiqhosha

en: No draw_ops provided for frame piece
xh: Akukho draw_ops ezinikezelwe kwisuntswana lefreym

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
xh: Akukho sitayili esimiselwe uhlobo lwefestile "%s" kumxholo "%s", yongeza <window type="%s" style_set="whatever"/> into

en: No terminal command has been defined.
xh: Akukho myalelo wetheminali ochaziweyo.

en: No text is allowed inside element <%s>
xh: Akukho mbhalo uvumelekileyo ngaphakathi kwesiqalelo <%s>

en: Normal Application Window
xh: IFestile yeNkqubo eQhelekileyo

en: Normal Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiQhelekileyo

en: Number of workspaces
xh: Inani lendawo yokusebenzela

en: Opened log file %s
xh: Ifayili yelog evuliweyo %s

en: Print version
xh: Shicilela uhlobo

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
xh: Ipropati %s kwifestile 0x%lx iqulathe engasebenziyo i-UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
xh: Ipropati %s kwifestile 0x%lx iqulathe engasebenziyo i-UTF-8 kumba %d kuluhlu

en: Raise window above other windows
xh: Nyusa ifestile ngaphezu kwezinye iifestile

en: Resize window
xh: Linganisa ngokutsha ifestile

en: Roll _Up
xh: Songela _Phezulu

en: Run a defined command
xh: Qhuba umyalelo ochaziweyo

en: Run a terminal
xh: Qhuba itheminali

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
xh: Iscreen %d kumboniso "%s" sele sinomlawuli wefestile

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
xh: Iscreen %d kumboniso "%s" sele sinaye umanejala wefestile; zama ukusebenzisa --replace ukutshintsha umlawuli okhoyo wefestile.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
xh: Iscreen %d kumboniso '%s' asisebenzi

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
xh: Umba wokhuhleko "%s" kumbala okhuhliweyo uyalandula

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
xh: Ifomathi yokhuhlo yi- "shade/base_color/factor", "%s" ayifaneleki kwifomathi

en: Shift
xh: I-Shift

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
xh: Ayifanele kuba "resize" nolwabiwo <%s> kwinto ekwiimeko ezandisiweyo/khuhliweyo

en: Small Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiNcinci

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
xh: Enye kwiinkqubo sele isebenzisa iqhosha %s nabalungisi %x njengesidibanisi

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: Style has already been specified for state %s focus %s
xh: Ubume sele bubalulwe kwimeko %s ugqaliselo %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
xh: Ubume sele bubalulwe kwimeko %s ubungakanani %s ugqaliselo %s

en: Switch to workspace 1
xh: Vula indawo yokusebenzela 1

en: Switch to workspace 10
xh: Vula indawo yokusebenzela 10

en: Switch to workspace 11
xh: Vula indawo yokusebenzela 11

en: Switch to workspace 12
xh: Vula indawo yokusebenzela 12

en: Switch to workspace 2
xh: Vula indawo yokusebenzela 2

en: Switch to workspace 3
xh: Vula indawo yokusebenzela 3

en: Switch to workspace 4
xh: Vula indawo yokusebenzela 4

en: Switch to workspace 5
xh: Vula indawo yokusebenzela 5

en: Switch to workspace 6
xh: Vula indawo yokusebenzela 6

en: Switch to workspace 7
xh: Vula indawo yokusebenzela 7

en: Switch to workspace 8
xh: Vula indawo yokusebenzela 8

en: Switch to workspace 9
xh: Vula indawo yokusebenzela 9

en: System Bell is Audible
xh: I-System Bell iyaVakala

en: Take a screenshot
xh: Thatha iscreenshot

en: Take a screenshot of a window
xh: Thatha iscreenshot sefestile

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
xh: Ixelela iMarco indlela yokuzalisekisa umboniso ovakalayo enokuthi intsimbi yenkqubo okanye enye inkqubo isalathisi se-'bell' esikhaliswe ngayo. Ngokwangoku kukho amaxabiso amabini asebenzayo, "fullscreen", nebangela udanyazo olumhlophe-mnyama kwiscreen sisonke kunye "frame_flash" ebangela ititlebar yenkqubo nethumele isignali yentsimbi ukuba idanyaze. Ukuba inkqubo ethumele intsimbi ayaziwa (njengoko kuqhele ukuba njalo kokumiyo "system beep"), ititlebar yefestile ekuqwalaselwe kuyo iyadanyaza.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
xh: Amaqhosha /apps/marco/global_keybindings/run_command_N achaza izidibanisi-qhosha ezihambelana nale miyalelo. Ukucofa isidibanisi-qhosha kwi-run_command_N kuya kuvula i-command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
xh: Iqhosha /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot lichaza isidibanisi-qhosha esibangela umyalelo obalulwe lolu miselo ukuba ubizwe.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
xh: Iqhosha /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot lichaza isidibanisi-qhosha esibangela umyalelo obalulwe lolu miselo ukuba ubizwe.

en: The name of a workspace.
xh: Igama lendawo yokusebenzela.

en: The screenshot command
xh: Umyalelo wescreenshot

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
xh: Umxholo umisa imbonakalo yemida yefestile, ititlebar, nokunye.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
xh: Ukulibaziseka kwexesha ngaphambi kokunyusa ifestile xa auto_raise isetelwe kwinyani. Ulibaziseko lunikezwa kumawaka esekondi.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
xh: Imowdi yefocus yefestile ibonisa indlela iifestile ezivulwa ngayo. Kukho iindlela ezintathu ezinokwenziwa ngayo; "click" uthetha ukuba iifestile kufuneka zicofwe ukuze kuqwalaselwe kuzo, "sloppy" kuthetha iifestile ziqwalaselwe xa imouse ingena kwifestile kunye "mouse" uthetha ukuba iifestile ziqwalaselwe xa imouse ingena kwifestile ize ingaqwalaselwa xa imouse ishiya ifestile.

en: The window screenshot command
xh: Umyalelo wescreenshot sefestile

en: This is a sample message in a sample dialog
xh: Lo ngumzekelo womyalezo kwibhokisi yomyalezo

en: Toggle fullscreen mode
xh: Imowdi yefullscreen ye-toggle

en: Toggle maximization state
xh: Imeko eyandisiweyo ye-toggle

en: Toggle shaded state
xh: Imeko ekhuhliweyo ye-toggle

en: Torn-off Menu
xh: IMenyu ye-Torn-off

en: Unknown element %s
xh: Izinto ezingaziwayo %s

en: Unknown function "%s" for button
xh: Umsebenzi ongaziwayo "%s" kwiqhosha

en: Unknown position "%s" for frame piece
xh: Indawo engaziwayo "%s" kwisuntswana lesakhelo

en: Unknown state "%s" for button
xh: Imeko engaziwayo "%s" kwiqhosha

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
xh: Esingaziwayo style_set "%s" on <%s> kwinto

en: Unknown type "%s" on <%s> element
xh: Uhlobo olungaziwayo "%s" on <%s>

en: Unma_ximize
xh: Yeka ukw_andisa

en: Usage: %s
xh: Usetyenziso: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
xh: Usetyenziso: marco-theme-viewer [IGAMA LOMXHOLO]

en: Use standard system font in window titles
xh: Sebenzisa ifonti yenkqubo esemgangathweni kwizihloko zefestile

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
xh: Isixa esichaziweyo somsebenzisi kufuneka siqale ngonombumba omkhulu; "%s" akunjalo

en: Utility Palette
xh: I-Utility Palette

en: Visual Bell Type
xh: Udidi lweVisual Bell

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
xh: Ifestile %s imisele SM_CLIENT_ID ngokwayo, endaweni yefestile i-WM_CLIENT_LEADER njengoko kuphawulwe kwi-ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
xh: Ifestile %s imisele MWM ingcebiso eyalathisa ukuba ayinabungakanani, kodwa isete ubungakanani obungephi %d x %d nobungakanani obukhulu %d x %d; oku akwenzi ntsingiselo.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
xh: Ifestile 0x%lx inepropati %s
    eyayilindeleke ukuba ibenohlobo %s lwefomathi %d
    kodwa inodidi %s lwefomathi %d n_items %d.
    Oku sisiphene senkqubo, ingesiso isiphene somlawuli wefestile.
    Ifestile inesihloko="%s" udidi="%s" igama="%s"

en: Window Menu
xh: Imenyu yeFestile

en: Window Title Goes Here
xh: ISihloko seFestile Siya Apha

en: Window focus mode
xh: Imowdi yefocus yefestile

en: Window manager error:
xh: Impazamo kumlawuli wefestile:

en: Window manager warning:
xh: Isilumkiso kumlawuli wefestile:

en: Window manager:
xh: Umlawuli wefestile:

en: Window title font
xh: Ifonti yesihloko sefestile

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
xh: Uhlobo lwefestile "%s" sele lwabelwe umiselo lohlobo

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
xh: Ukusebenza jikelele kwiinkqubo ezophukileyo akusebenzi. Ezinye iinkqubo azisayi kuziphatha ngendlela efanelekileyo.

en: Workspace %d
xh: Isihuba sokusebenzela i-%d

en: Workspace %s%d
xh: Isithuba sokusebenzela i-%s%d

en: Workspace 1_0
xh: Isithuba sokusebenzela 1_0

en: _Always on Visible Workspace
xh: Lonke_ixesha Kwisithuba Esibonakalayo Sokusebenzela

en: _Close
xh: _Vala

en: _Force Quit
xh: _Phuma ngoNyanzeliso

en: _Move
xh: _Shenxisa

en: _Only on This Workspace
xh: _Kuphela Kwesi Sithuba Sokusebenzela

en: _Resize
xh: _Tshintsha ubungakanani kwakhona

en: _Unroll
xh: Musa _Ukusonga

en: bottom
xh: ezantsi

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
xh: isakhelo se-geometry asibaluli "%s" umlinganiso

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
xh: isakhelo se-geometry ayibaluli umlinganiso "%s" womda "%s"

en: left
xh: ekhohlo

en: nested <window> tag
xh: itag esendlwaneni <window>

en: right
xh: ekunene

en: top
xh: phezulu
