mate-panel 1.25.3 - en to xh translation catalogue (329 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
xh: "%s" iyeke kungalindelekanga

en: %s the Fish
xh: %s Intlanzi

en: %s the Fish Says:
xh: %s Intlanzi Ithi:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
xh: %s Intlanzi, untanganye womyalezo osasazwa emoyeni

en: %s the Fish, the fortune teller
xh: %s Intlanzi, umbhuli wesimo sekamva

en: (empty)
xh: (akukhonto iqulathiweyo)

en: (with minor help from George)
xh: (ngoncedo oluncinci oluvela kuGeorge)

en: <small>Opaque</small>
xh: <small>Ayibonisi Ngaphaya Kwayo</small>

en: <small>Transparent</small>
xh: <small>Iyabonisa Ngaphaya Kwayo</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
xh: Intlanzi engenagama yintlanzi entle edangeleyo. Yiphe ubomi intlanzi yakho ngokuyinika igama.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
xh: Uludwe lwee-IID zenkqutyana ye-applet ezingazi kuhoywa yindawo yolawulo. Ngale ndlela ungasaphula isakhono see-applet ezithile sokulayisha okanye sokuzibonakalisa kwimenyu. Umzekelo ukuze kwaphulwe isakhono umyaleli omncinci wenkqutyana ye-applet ufakela oku 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' kolu ludwe. Indawo yolawulo mayiphinde iqaliselwe oku ukuze isebenze.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
xh: Uludwe lwee-ID zendawo yolawulo. i-ID nganye ichonga indawo yolawulo yomgangatho ophezulu nganye-nganye. Imimiselo yezi ndawo zolawulo nganye zigcinwa apha /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
xh: Uludwe lwee-ID zolutho lwendawo yolawulo. I-ID nganye ichonga ulutho lwendawo nganye yolawulo (umzk. umndululi, iqhosha lenyathelo okanye iqhosha lemenyu/i-bar). Imimiselo yezi zinto nganye igcinwa apha /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
xh: Idrowa yokukhetha okuvelayo ukuze igcine ezinye izinto ngaphakathi

en: A_bout Panels
xh: Ma_lunga Nendawo Yokulawula

en: Action button type
xh: Isimbo seqhosha lenyanthelo

en: Ad_just Date & Time
xh: Hlenga_hlengisa Umhla & Ixesha

en: Add to Drawer
xh: Fakela Kwidrowa

en: Add to Panel
xh: Fakela Kwindawo Yokulawula

en: Animation speed
xh: Isantya soopopayi

en: Applet IIDs to disable from loading
xh: Ii-IID ze-applet zokwaphula isakhono sokulayisha

en: Application Launcher...
xh: Umndululi Wenkqubo Yekhompyutha...

en: Applications
xh: Iinkqubo

en: Arro_ws on hide buttons
xh: Isala_thisi besisemaqhosheni okufihla

en: Autoclose drawer
xh: Idrowa ezivalekela ngokwayo

en: Automatically hide panel into corner
xh: Ifihla indawo yolawulo ngokuzenzekela ekoneni

en: Background
xh: Okungasemva

en: Background _image:
xh: _Umfanekiso wokungasemva:

en: Background color
xh: Umbala wangasemva

en: Background color opacity
xh: Umbala ongasemva ongabonisi ngaphaya kwawo

en: Background image
xh: Umfaneksio wokungasemva

en: Background type
xh: Uhlobo lokungasemva

en: Bookmarks
xh: Izinto zokuphawula

en: C_lear
xh: Su_sa

en: Calendar
xh: Ikhalenda

en: Center panel on x-axis
xh: Indawo Yolawulo esesizikithini esinomgca ohamba embindini ongu x

en: Center panel on y-axis
xh: Indawo esesizikithini enomgca ohamba embindini ongu y

en: Choose a file to append to the command...
xh: Khetha ifayili yokuhlomela kumyalelo...

en: Clear Recent Documents
xh: Susa Amaxwebhu Akutsha nje

en: Clear all items from the recent documents list
xh: Susa konke okukhethwa kuludwe lwamaxwebhu akutsha nje

en: Clear the Recent Documents list?
xh: Luyasuswa uludwe Lwamaxwebhu Akutsha nje?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
xh: Cofa apha ukuze ufihle zonke iifestile uze ubonise ulwazi oluseskrinini.

en: Click here to restore hidden windows.
xh: Cofa apha ukuze ubuyisele iifestile ezifihliweyo.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
xh: Cofa efestileni ukunyanzelisa inkqubo yekhompyutha ukuze uyeke. Ukuphuma cofa <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
xh: Cofa eli qhosha ukuze ukhangele ifayili enegama lokuhlomela kumtya womyalelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
xh: Cofa eli qhosha ukuze uphumeze inkqubo ekhethiweyo okanye umyalelo okummandla wongeniso lwemiyalelo.

en: Clock
xh: Iwotshi

en: Clock Preferences
xh: Uluhlu Lokukhetha Iiwotshi

en: Co_lor:
xh: Um_bala:

en: Co_mmand to run when clicked:
xh: Um_yalelo mawuphumeze xa ucofiwe:

en: Command icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso womyalelo

en: Command to execute on click
xh: Umyalelo wokuphumeza xa kucofiwe

en: Complete panel lockdown
xh: Ukukhululeka kokutshixeleka okupheleleyo kwendawo yolawulo

en: Computer
xh: Ikhompyutha

en: Computer Clock
xh: Iwotshi Yekhompyutha

en: Confirm panel removal
xh: Qinisekisa ukususwa kwendawo yolawulo

en: Connect to Server...
xh: Nxibelelanisa Neseva...

en: Copy _Date
xh: Kopa _Umhla

en: Copy _Time
xh: Kopa _Ixesha

en: Create Launcher
xh: Yila Umndululi

en: Create a new launcher
xh: Yila umndululi omtsha

en: Create new file in the given directory
xh: Yila ifayili entsha kuvimba weefayili onikiweyo

en: Custom Application Launcher
xh: Umndululi Womlungiseleli Wenkqubo Yekhompyutha

en: Custom format of the clock
xh: Lungiselela ukulungiswa kwexesha

en: D_on't Delete
xh: Mu_sa Ukucima

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
xh: Yenza isigqibo sokuba iifestile zenkqubo enye yekhompyutha zibekwa nini ngokwamaqela kuludwe lweefestile. Amaxabiso anako ukufumaneka ngala "never", "auto" ngokunjalo "always".

en: Delete this drawer?
xh: Icinywe le drowa?

en: Delete this panel?
xh: Icinywe le ndawo yolawulo?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
xh: I-desktop

en: Disable Force Quit
xh: Yaphula Isakhono Sokuyeka Ngonyanzelo

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Display
xh: Okusesikrinini

en: Display all workspaces
xh: Bonisa zonke izithuba zokusebenza

en: Display workspace names
xh: Bonisa amagama ezithuba zomsebenzi

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
xh: Ufuna ukucima inkqutyana ye-applet kumiselo lwakho?

en: Drawer
xh: Idrowa

en: E_xpand
xh: Yand_isa

en: East
xh: iMpuma

en: Edit
xh: Hlela

en: Enable animations
xh: Yenza oopopayi basebenze

en: Enable arrows on hide buttons
xh: Yenza ukuba izalathisi zisebenze kumaqhosha okufihla

en: Enable hide buttons
xh: Inika isakhono kumaqhosha okufihla

en: Enable program list in "Run Application" dialog
xh: Inika isakhono kuludwe lwenkqubo apha"Phumeza Inkqubo Yekhompyutha" ingxoxo

en: Enable tooltips
xh: Yenza amacebiso okusetyenziswa kwezixhobo

en: Error
xh: Impazamo

en: Expand program list in "Run Application" dialog
xh: Yandisa uludwe lwenkqubo apha"Phumeza Inkqubo" ingxoxo

en: Expand to occupy entire screen width
xh: Iyanda ukuze ibonakale kubo bonke ububanzi beskrini

en: Failed to load %s: %s
xh: Isilele ukulayisha oku %s: %s

en: Fish
xh: Intlanzi

en: Fish Preferences
xh: Uludwe Okukhethwa Kulo Intlanzi

en: Fit image to panel
xh: Ifaka umfanekiso kwindawo yolawulo

en: Force Quit
xh: Nyanzelisa Ukuyeka

en: Force a misbehaving application to quit
xh: Nyanzelisa inkqubo yekhompyutha ebhoxayo ukuba iyeke

en: Frames in fish's animation
xh: Izakhelo kupopayi wentlanzi

en: General
xh: Jikelele

en: Group windows when _space is limited
xh: Beka iifestile ngokwamaqela xai_sithuba singanelanga

en: Hide Panel
xh: Fihla Indawo Yolawulo

en: Highlight launchers on mouseover
xh: Khanyisa izindululi phezu kwemawusi

en: Home Folder
xh: Isiqulathi -zifayili Sasekhaya

en: Hour format
xh: Lungisa ngeyure

en: ID
xh: I-ID

en: Icon used for object's button
xh: Umfanekiso ongumqondiso osetyenziselwa iqhosha lento

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
xh: Ukuba yinyaniso, ingxoxo iboniswa icela uqinisekiso lokuba ingaba umsebenzisi ufuna ukuyisusa na indawo yolawulo.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
xh: Ukuba yinyani, idrowa iyakuzivalekela ngokwayo xa umsebenzisi ecofa isindululi kuyo.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
xh: Ukuba yinyaniso, isindululi siyagxininiswa xa umsebenzisi eshenxisela isikhanyisi phezu kwaso.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
xh: Ukuba yinyaniso, izalathisi ziya kubekwa kumaqhosha okufihla. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha enable_buttons liyinyaniso.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
xh: Ukuba yinyaniso, amaqhosha aya kubekwa kwicala ngalinye lendawo yolawulo enokusetyenziswa ukushenxisa indawo yolawulo kumngcipheko weskrini, kushiyeke iqhosha lodwa lisebenza.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa umhla ewotshini, ukongeza exesheni.

en: If true, display seconds in time.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa imizuzwana exesheni.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
xh: Ukuba yinyaniso, ukufihleka nokungafihleki kwale ndawo yolawulo kuya kuba noopopayi kunokuba kwenzeke kwangoko.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa umhla kuludwe lweziqendu eziboniswayo xa isalathi siphezu kwewotshi.

en: If true, show week numbers in the calendar.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa amanani eeveki kwikhalenda.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
xh: Ukuba yinyaniso, ukudwelisa "Iinkqubo Ezaziwayo" "Kwimpumezo Yeenkqubo" ingxoxo iyandiswa xa ivulwa ingxoxo. Eli qhosha libaluleke kuphela xa ulwazi lwe enable_program_list luyinyaniso.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
xh: Ukuba yinyaniso, ukudwelisa "Iinkqubo Ezaziwayo" "Kwimpumezo Yenkqubo" ingxoxo yenziwa ukuba ibe khona. Nokuba ukudwelisa kwandisiwe okanye akunjalo xa ingxoxo eboniswayo ilawulwa liqhosha le show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso ongasemva uya kujikeleziswa xa indawo yolawulo ibonakaliswa ukusuka phezulu ukuya ezantsi.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
xh: Ukuba yinyani, iqhosha le custom_icon lisetyenziswa njengomfanekiso ongumqondiso. Ukuba ayiyonyani, iqhosha le custom_icon alihoywa. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha le object_type linje "menu-object" okanye "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
xh: Ukuba yinyaniso, upopayi wentlanzi uza kuboniswa aze ajikeleziswe kwindawo yolawulo esuka phezulu iye ezantsi.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso uya kulinganiswa (kugcinwe ulwalamano lomba womfanekiso) kubude bendawo yolawulo (ukuba usuka ekhohlo uya ekunene).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso uya kulinganiswa ngokwamacala endawo yolawulo. Ulwalamano lomba womfanekiso alusayi kugcinwa.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
xh: Ukuba yinyaniso, iqhosha le menu_path lisetyenziswa njengendlela apho iziqulatho zemenyu zinokwakhiwa khona. Ukuba asiyonyaniso, iqhosha le menu_path alihoywa. Eli qhosha lifuneka kuphela ukuba iqhosha le object_type lithi "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ifihleka ngokuzenzekela ekoneni yeskrini xa isalathi siwushiya ummandla wendawo yolawulo. Ukushenxisa isalathi siye ekoneni kwakhona kuya kwenza ukuba indawo yolawulo ivele kwakhona.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ayisayi kuvumela umsebenzisi ukunyanzelisa inkqubo ukuba iphume ngokususa ufikelelo kwiqhosha lokunyanzelisa ukuphuma.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yokulawula ayisayi kuvumela naziphi iinguquko zomiselo lwendawo yokulawula. Ii-applet ngobunye bazo zisenokufuna ukutshixelwa ngokwahlukana. Indawo yolawulo mayiphinde iqaliswe ukuze oku kwenzeke.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo iya kubonakala kububanzi bonke beskrini (ngokobude ukuba le ndawo yolawulo isuka phezulu iye ezantsi). Ukuba le mo yokusebenza yendawo yolawulo inokubekwa kuphela kumngcipheko weskrini. Ukuba asiyonyaniso, indawo yolawulo iya kuba nkulu kuphela ngokwaneleyo ukwenzela ukufaka ii-applet, izindululi namaqhosha kwindawo yolawulo.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
xh: Ukuba yinyaniso, umsebenzisi makangayisusi i-applet ngaphandle kokuqala avule ngesitshixo into esebenzisa okukhethwa kwimenyu okukoku "Vula ngesitshixo".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
xh: Ukuba yinyaniso, uludwe lwefestile luya kubonakalisa iifestile kuzo zonke izithuba zokusebenza. Ngaphandle koko luya kubonisa iifestile zesithuba sokusebenza sangoku.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
xh: Ukuba yinyaniso, umvuli-mvali wezithuba uya kubonisa zonke izithuba zokusebenza. Ngaphandle koko, iya kubonisa kuphela isithuba sokusebenza sangoku.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
xh: Ukuba yinyaniso, ngoko ke xa ifestile ingasacuthwa, yishenxisele kwisithuba sokusebenza sangoku. Ngaphandle koko, vula uye kwisithuba sokusebenza sefestile.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
xh: Ukuba yinyaniso, amacebiso ngezixhobo aboniswa njengezinto ezikwindawo yolawulo.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
xh: Ukuba uyasihlohla kwakhona isiseko sendawo yokulawula, siya kufakelwa ngokuzenzekelayo emva kwindawo yokulawula.

en: Image Background Details
xh: Iinkcukacha Zomfanekiso Wokungasemva

en: Images
xh: Imifanekiso

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
xh: Kwisiseko seXinerama, usenokuba neendawo zolawulo kwiskrini ngasinye. Eli qhosha lichonga iskrini sangoku eboniswa kuyo indawo yolawulo.

en: Launcher Properties
xh: Iimpawu Zesimo Somndululi

en: Launcher location
xh: Indawo yesindululi

en: Location
xh: Indawo

en: Lock Screen
xh: Tshixa Iskrini

en: Lock the object to the panel
xh: Tshixela into kwindawo yolawulo

en: Main Menu
xh: Imenyu Esentloko

en: Menu content path
xh: Indlela yesiqulatho semenyu

en: Move windows to current workspace when unminimized
xh: Shenxisela iifestile kwisithuba sokusebenza sangoku xa singacuthwanga

en: Name to identify panel
xh: Nika indawo yolawulo igama ukuze ichongeke

en: Network
xh: Uthungelwane

en: Network Places
xh: Iindawo Zothungelwano

en: No URI provided for panel launcher desktop file
xh: Akukho i-URI enikelwe ifayili yolwazi oluseskrinini lokundulula indawo yokulawula

en: North
xh: umNtla

en: Not a launchable item
xh: Asilonqaku linokundululwa

en: Notification Area
xh: Indawo Yokuqaphelisa

en: Number of _workspaces:
xh: Inani _lezithuba zokusebenza:

en: Object's position on the panel
xh: Indawo yento kwindawo yolawulo

en: Open '%s'
xh: Vula '%s'

en: Open URL: %s
xh: Vula i-URL: %s

en: Panel ID list
xh: Uludwe lwe-ID yendawo yolawulo

en: Panel Notification Area
xh: Indawo Yolawulo Lokuqaphelisa

en: Panel Properties
xh: Inkcazo Yeempawu Zeziqendu Zendawo Yolawulo

en: Panel attached to drawer
xh: Indawo yolawulo iqhotyoshelwe kwidrowa

en: Panel autohide delay
xh: Ukubambezeleka kwendawo yolawulo ngenxa yokufihleka okuzenzekelayo

en: Panel autounhide delay
xh: Ukubambezeleka kwendawo yolawulo ngenxa yokufihleka okuzenzekelayo

en: Panel object ID list
xh: Uludwe lwe-ID yoludwe lwendawo yolawulo

en: Panel object has quit unexpectedly
xh: Isiseko sendawo yokulawula siyeke kungalindelekanga

en: Panel object type
xh: Isimbo sento lwendawo yolawulo

en: Panel orientation
xh: Imbonakaliso yendawo yolawulo

en: Panel size
xh: Ubukhulu bendawo yolawulo

en: Pause per frame
xh: Ukunqumama ngesakhelo ngasinye

en: Pick a color
xh: Khetha umbala

en: Places
xh: Iindawo

en: Protect your computer from unauthorized use
xh: Khusela ikhompyutha yakho ekusetyenzisweni ngokungekho mthethweni

en: Recent Documents
xh: Amaxwebhu Akutsha nje

en: Removable Media
xh: Ulwazi Olususekayo Olugciniweyo

en: Restore to current _workspace
xh: Buyisela ubukhulu besithuba _sokusebenza sangoku

en: Restore to na_tive workspace
xh: Buyisela ubukhulu besithuba s_okusebenza sakuqala

en: Rotate image on vertical panels
xh: Jikelezisa umfanekiso kwiindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: Rotate image when panel is _vertical
xh: Jikelezisa umfanekiso xa indawo yolawulo _isihla phezulu

en: Rotate on vertical panels
xh: Jikelezisa iindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: Rows in workspace switcher
xh: Izakhelo zemikrozo esuka ekhohlo kumvuli-mvali wezithuba zokusebenza

en: Run Application
xh: Phumeza inkqubo

en: Run Application...
xh: Phumeza Inkqubo Yekhompyutha...

en: Run in _terminal
xh: Phumeza kwi_terminal

en: Run with _file...
xh: Phumeza nge_fayili...

en: S_tyle:
xh: I_simbo:

en: Search
xh: Khangela

en: Search for Files...
xh: Khangela iiFayili...

en: Select an application to view its description.
xh: Khetha inkqubo ukuze ubone inkcazelo yayo.

en: Select background
xh: Khetha okungasemva

en: Select this box to run the command in a terminal window.
xh: Khetha le bhokisi ukuze uphumeze umyalelo kwifestile ye-terminal.

en: Sh_ow windows from current workspace
xh: B_onisa iifestile kwisithuba sokusebenza sangoku

en: Show Desktop Button
xh: Bonisa Iqhosha Lolwazi Oluseskrinini

en: Show _all workspaces in:
xh: Bonisa _zonke izithuba zokusebenza apha:

en: Show _only the current workspace
xh: Bonisa _kuphela isithuba sokusebenza sangoku

en: Show date in clock
xh: Bonisa umhla ewotshini

en: Show date in tooltip
xh: Bonisa umhla kuludwe lweziqendu eziboniswayo

en: Show hide _buttons
xh: Bonisa _amaqhosha okufihla

en: Show list of known _applications
xh: Bonisa uludwe lwee _nkqubo ezaziwayo

en: Show time with seconds
xh: Bonisa ixesha nemizuzwana

en: Show week numbers in calendar
xh: Bonisa amanani eeveki kwikhalenda

en: Show windows from a_ll workspaces
xh: Bonisa iifestile kuzo_zonke izithuba zokusebenza

en: Show windows from all workspaces
xh: Bonisa iifestile kuzo zonke izithuba zokusebenza

en: Show workspace _names in switcher
xh: Bonisa _amagama ezithuba zokusebenza kumvuli-mvali

en: Solid c_olor
xh: Um_bala oluqilima

en: Some of these properties are locked down
xh: Ezinye zezi nkcazelo zeempawu zitshixelwe phantsi

en: South
xh: uMzantsi

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
xh: Ixela umbala ongasemva ukwenzela ulungiso lwendawo yolawulo kwi#RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
xh: Ixela ifayili emayisetyenziswe ukwenzela kumfanekiso ongasemva. Ukuba umfanekiso uqulethe umjelo we-alpha uya kuqukaniselwa kumafanekiso ongasemva wolwazi oluseskrinini.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-millisecond zokubambezeleka emva kokungena kwesalathi kummandla wendawo yolawulo phambi kokuba indawo yolawulo iphinde iboniswe ngokuzenzekela. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-millisecond zokubambezeleka emva kokushiya kwesalathi ummandla wendawo yolawulo phambi kokuba indawo yolawulo ifihleke. Eli qhosha liyimfuneko kuphela ukuba iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-pixel ezibonakalayo xa indawo yolawulo ifihleke ngokuzenzekelayo ekoneni. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
xh: Ixela ukungabonisi ngaphaya kolungiso lombala ongasemva. Ukuba umbala awubonisi ngaphaya kwawo ngokupheleleyo (ixabiso elinganeno kwe65535), umbala uya kuqukaniselwa kumfanekiso ongasemva wolwazi oluseskrinini.

en: Specify an applet IID to load
xh: Xela i-applet ye-IID elayishayo

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
xh: Xeka imbonakaliso yokuqala ye-applet (ephezulu, esezantsi, ekhohlo okanye ekunene)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
xh: Xela ubukhulu bokuqala be-applet (xx-incinci, iphakathi, inkulu njl.njl.)

en: Speed unit
xh: Iyunithi yesantya

en: St_retch
xh: Yo_lula

en: Starting %s
xh: Kuqaliswa %s

en: Stretch image to panel
xh: Yolulela umfanekiso kwindawo yolawulo

en: System
xh: Isixokelelwano

en: Temperature unit
xh: Iyunithi yeqondo lobushushu

en: Test applet utility
xh: Vavanya ukusebenziseka kwe-applet

en: The Clock displays the current time and date
xh: Iwotshi Ibonisa ixesha nomhla wangoku

en: The MATE Panel
xh: Indawo Yokulawula yeMATE

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
xh: Umvuli-mvali Wezithuba Zokusebenza ukubonisa inguqulelo encinci yezithuba zakho Zokusebenza ukuze ukwazi ukulawula iifestile zakho.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
xh: Isimbo senyathelo elimelwe leli qhosha. Amaxabiso anokubakho ngala "lock", "logout", "run", "search" no "screenshot". Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type likoku "action-applet".

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
xh: Umyalelo omiselweyo awusebenzi kwaye endaweni yawo kubekwe: %s

en: The fish's animation pixmap
xh: Isakhelo sokukhetha upopayi wentlanzi

en: The fish's name
xh: Igama lentlanzi

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
xh: Ubude (ububanzi ukusuka phezulu iye ezantsi indawo yolawulo) bendawo yolawulo. Indawo yolawulo iya kuqikelela ngexesha lempumezo obona buncinci bobukhulu ngokusekwa kubukhulu obulungisiweyo nakwezinye iimo ezalathayo. Ubukhulu obubona bukhulu busisigxina kwikota enye yobude beskrini (okanye ububanzi).

en: The icon of the command to be run.
xh: Umfanekiso ongumqondiso womyalelo ekufuneka uphunyeziwe.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
xh: Umchongi wendawo yolawulo oqhotyoshelwe kule drowa. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type lisithi "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
xh: Umchongi wendawo yolawulo yomgangatho ophezulu oqulethe le nto.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
xh: Indawo yefayili ye .desktop echaza isindululi. Eli qhosha liyimfuneko kuphela ukuba isitshixo object_type sithi "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
xh: Indawo yefayili yomfanekiso esetyenziswa njengomfanekiso womqondiso ukwenzela iqhosha lento. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha le object_type lisithi "drawer-object" okanye "menu-object" naxa ukusetyenziswa kweqhosha ye use_custom_icon kuyinyaniso.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
xh: Indawo ekuyo indawo yolawulo emgceni ohamba embindini ongu x. Eli qhosha liyimfuneko kuphela kwimo yokusebenza engandiswanga. Kwimo eyandisiweyo eli qhosha alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe kumngcipheko weskrini oxelwe liqhosha lembonakaliso.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
xh: Indawo ekuyo indawo yolawulo emgceni ohamba embindini ongu y. Eli qhosha liyimfuneko kwimo yokusebenza engandiswanga. Kwimo eyandisiweyo yokusebenza eli qhosha alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe emngciphekweni weskrini oxelwe liqhosha lembonakaliso.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
xh: Imbonakaliso le ndawo yolawulo. Amaxabiso anokubakho ngala "top", "bottom", "left", "right". Kwimo yokusebenza eyandisiweyo iqhosha lixela ukuba ngowuphi umngcipheko wendawo yolawulo okhoyo. Kwimo yokusebenza engandiswanga umahluko phakathi "top " kunye "bottom" awubalulekanga kakhulu - kwaye yomibini yalatha ukuba lendawo yolawulo isuka ekhohlo iye ekunene - kodwa ikwanika icebiso elinoncedo lokuba ingaba amanye amalungu endawo yolawulo kufuneka eziphethe njani. Umzekelo, "top" iqhosha lemenyu yendawo yokusebenza liya kuveza imenyu yayo ngezantsi kwendawo yolawulo, kanti kwindawo yolawulo "bottom" imenyu iya kuvezwa ngaphezu kwendawo yolawulo.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
xh: Indawo yolawulo idibene nengxaki isalayisha "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
xh: Indlela ekwakhiwa kuyo iziqulatho zemenyu. Iqhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha use_menu_path liyinyaniso kwaye neqhosha object_type likoku "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
xh: Indawo yento yale ndawo yolawulo. Indawo ixelwa ngokwenani lee-pixels ukusuka ekhohlo (okanye phezulu xa imi ngobude) komngcipheko wendawo yolawulo.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
xh: Isantya oopopayi bendawo yolawulo esenzeka ngayo. Amaxabiso anokubakho ngala"slow", "medium" "fast". Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa isitshixo se enable_animations siyinyaniso.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
xh: Isiqendu sokubonisa kumacebiso ngesixhobo ukwenzela le drowa okanye le menyu. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type lisithi "drawer-object" okanye "menu-object".

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
xh: Eli qhosha likuvumela ukuba ufihle zonke iifestile ukuze kubonakale ulwazi oluseskrinini.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
xh: Eli ligama elifundekayo ebantwini onokulisebenzisa ukuchonga indawo yolawulo. Injongo yalo esentloko kukuba libe njengesihloko sefestile yendawo yokusebenza eluncedo xa kuntywilwa phakathi kweendawo zolawulo.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
xh: Eli qhosha lixela ukuba umyalelo uya kuzanywa kwimpumezo xa icofiwe intlanzi.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
xh: Le ntlanzi ixela ukuba igama lefayili yesakhelo sokukhetha esiya kusetyenziselwa oopopayi ababoniswa kwinkqubo ye-applet yentlanzi enxulumene novimba weefayili wesakhelo sokukhetha.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
xh: Eli qhosha lixela inani lezakhelo zokukhetha eziya kuboniswa koopopayi bentlanzi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
xh: Eli qhosha lixela inani lemizuzwana ekuya kuboniswa ngalo i-frame nganye.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
xh: Icebiso ngesixhobo liboniselwa idrowa okanye imenyu

en: Toplevel panel containing object
xh: Indawo yolawulo yomgangatho ophezulu equlethe into

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
xh: Uludwe lwe-URI obelufakwe kwingxoxo yempumezo belunesicwangciso esingalunganga (%d) okanye ubude (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kuphumeza oku '%s'
    
    Iinkcukacha: %s

en: Unable to locate the command to execute
xh: Ayikwazi kufumana umyalelo wempumezo

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
xh: Ayikwazi kuvula ifayili ekulwazi oluseskrinini %s ukwenzela ukundululi wendawo yolawulo%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kufunda apha '%s'
    
    Iinkcukacha: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kufunda isiphumo kumyalelo
    
    Iinkcukacha: %s

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Use custom icon for object's button
xh: Sebenzisa umfanekiso ongumqondiso ukwenzela iqhosha lento

en: Use custom path for menu contents
xh: Sebenzisa indlela elungiselelweyo ukwenzela iziqulatho zemenyu

en: Visible pixels when hidden
xh: Ii-pixel ezibonakalayo xa zifihliwe

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
xh: Isilumkiso:  Umyalelo ukhangeleka uyinto enobunyani eluncedo.
    Njengoko le iyinkqubo ye-applet engeloncedo, usenokungafuni ukukwenza oku.
    Sikucebisa ngomxhino ukuba ungakusebenzisi oku %s nangantoni
    nto leyo eya kwenza ukuba i-applet "isebenziseke" okanye ibe luncedo.

en: West
xh: iNtshona

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
xh: Xa idrowa icinywa, idrowa kunye
    nemimiselo yayo iyalahleka.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
xh: Xa indawo yolawulo icinywa, indawo yolawulo kunye 
    nemimiselo yayo iyalahleka.

en: When to group windows
xh: Iifestile zibekwa nini ngokwamaqela

en: Will run command: '%s'
xh: Iya kuphumeza umyalelo: '%s'

en: Window List
xh: Uluhlu Lwefestile

en: Window List Preferences
xh: Izintlu Ekukhethwa Kuzo Izindwe Zeefestile

en: Window Selector
xh: Isikhethi Sefestile

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
xh: Ngesiseko sezkrini ezininzi, usenokuba neendawo zolawulo kwiskrini ngasinye. Eli qhosha lichonga iskrini eboniswa kuso indawo yolawulo ngoku.

en: Workspace Names
xh: Amagama Ezithuba Zomsebenzi

en: Workspace Switcher
xh: Isixhobo sokuvula ucima Sesithuba sokusebenzela

en: Workspace Switcher Preferences
xh: Izindwe Ekukhethwa Kuzo Zomvuli-Mvali Wezithuba Zokusebenza

en: Workspace na_mes:
xh: A_magama Ezithuba Zokusebenza:

en: X co-ordinate of panel
xh: Ubumbaniso olungu X lwendawo yolawulo

en: X screen where the panel is displayed
xh: Iskrini esingu X apho indawo yolawulo iboniswa khona

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
xh: Iskrini se-Xinerama apho indawo yolawulo iboniswa khona

en: Y co-ordinate of panel
xh: Ubumbaniso lwe-Y lwendawo yolawulo

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
xh: Umlawuli wefestile yakho akalixhasi iqhosha lokubonisa ulwazi oluseskrinini, okanye akumphumezi umlawuli wefestile.

en: _About
xh: _Malunga

en: _Activate Screensaver
xh: _Yenza ukuba isilondolozi Seskrini Sisebenze

en: _Add
xh: _Yongeza

en: _Add to Drawer...
xh: _Fakela kwiDrowa...

en: _Always group windows
xh: _Yiba soloko uzibeka ngokwamaqela iifestile

en: _Applet:
xh: I-_Applet:

en: _Autohide
xh: _Iyazifihla

en: _Back
xh: _Ngemva

en: _Browse...
xh: _Khangela...

en: _Close
xh: _Vala

en: _Delete
xh: _Cima

en: _Delete This Panel
xh: _Cima Le Ndawo Yokulawula

en: _Don't Reload
xh: _Musa Ukulayisha

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _File:
xh: I_fayili:

en: _Force quit
xh: _Nyanzelisa ukuphuma

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Icon:
xh: _Umfanekiso Ongumqondiso:

en: _Launch
xh: _Ndulula

en: _Location:
xh: _Indawo:

en: _Lock Screen
xh: _Tshixa Iskrini

en: _Move
xh: _Shenxisa

en: _Name of fish:
xh: _Igama lentlazi:

en: _Name:
xh: _iGama:

en: _Never group windows
xh: _Ungaze uzibeke ngokwamaqela iifestile

en: _New Panel
xh: _Indawo Yokulawula Entsha

en: _None (use system theme)
xh: _Ayikho (sebenzisa umxholo wesixokelelwano)

en: _Open
xh: _Vula

en: _Orientation:
xh: Imb_onakaliso:

en: _Pause per frame:
xh: _Nqumama ngeisakhelo nganye:

en: _Preferences
xh: _Ezikhethwayo

en: _Pressure unit:
xh: i_Yunithi yoxinzelelo:

en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: _Remove From Panel
xh: Shen_xisa Kwindawo Yokulawula

en: _Revert
xh: _Buyela

en: _Rotate on vertical panels
xh: _Jikelezisa kwiindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: _Run
xh: _Phumeza

en: _Scale
xh: I_sikali

en: _Size:
xh: _Ubukhulu:

en: _Speak again
xh: _Thetha kwakhona

en: _Temperature unit:
xh: _Iyunithi yeqondo lobushushu:

en: _Tile
xh: Uyilo lwee_tayile

en: _Time:
xh: _Ixesha:

en: _Total frames in animation:
xh: I_nani elipheleleyo koopopayi:

en: _Type:
xh: _Uhlobo:

en: _Visibility unit:
xh: i_Yunithi yokubonakala:

en: _Wind speed unit:
xh: _Iyunithi yesantya somoya:

en: columns
xh: iikholam

en: frames
xh: izakhelo

en: pixels
xh: ii-pixels

en: rows
xh: izakhelo zoludwe

en: seconds
xh: imizuzwana
